Skip to content
Menu
Menu

Ako často by ste mali zalievať kaktusy? Zapamätajte si jedno pravidlo

Prečítať článok

08.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Dragana Gordic).

Mnohí ľudia, ktorí si chcú ušetriť prácu so starostlivosťou o rastliny, sa rozhodnú pestovať kaktusy. Vyžadujú minimálnu starostlivosť a vďaka svojej schopnosti prežiť v drsných podmienkach sú vhodné aj pre veľmi zaneprázdnených ľudí. Ako často by ste mali kaktusy zalievať?

Ako často by sa mali kaktusy zalievať?
Foto: shutterstock/Dragana Gordic

Kvety sú vynikajúcim dekoratívnym prvkom v každom priestore. Pri správnej starostlivosti potešia oko zdravým vzhľadom. Ste zaneprázdnený človek? Skúste pestovať sukulenty. Sú nenáročné na starostlivosť a nepotrebujú neustálu starostlivosť a časté zalievanie. Zistite, aké podmienky musíte kaktusom poskytnúť, aby sa im darilo.

Ako často máte zalievať kaktusy? Poskytnite rastlinám správne podmienky a ony sa vám odvďačia krásnym vzhľadom

Kaktusy milujú slnko, preto je vhodné vybrať pre ne slnečné miesto, napríklad parapet. Majú rady dobre odvodnený substrát a v záhradných centrách nájdete špeciálne zmesi pre tieto rastliny. Nepotrebujú častú zálievku, čo je nespornou výhodou. V lete ich zalievajte raz za tri týždne (predtým skontrolujte, či je pôda suchá), na jeseň a v zime raz za mesiac a pol. Nezabudnite, že ich nesmiete prelievať a viesť k tomu, aby v kvetináči stála voda.

Kaktusy majú rady hnojivá bohaté na fosfor a draslík, preto by ste ich mali počas vegetačného obdobia hnojiť domácou výživou. Raz za čas skontrolujte rastliny, či sa v nich neusídlili múčnatky a roztočce. Sú to obľúbení škodcovia, ktorí sa živia sukulentmi, oslabujú ich a spôsobujú ich úbytok.

Čím hnojíte svoj kaktus? Najlepšie riešenie predstavuje domáca výživa

Pri pestovaní kaktusov je dobré zalievať ich vodou po uvarení zeleniny. Tým im dodáte živiny, ktoré budú mať pozitívny vplyv na ich rast. Ak sa chcete o rastliny starať od koreňov, pripravte im hnojivo z kávovej usadeniny. Je to bezplatný spôsob, ako si vyrobiť vynikajúcu živinu na podporu zdravia sukulentov.

Po uvarení kávy zozbierajte kávovú usadeninu.

Rozložte ju na papierovú utierku a dôkladne vysušte.

Necelú čajovú lyžičku usadeniny nasypte na vrch substrátu a premiešajte ju so substrátom.

Proces opakujte každé 2-3 mesiace.

Kávová usadenina podporuje zdravie kaktusov.
Foto: shutterstock/Simona Olteanu

TIP! Ak nepijete kávu, môžete namiesto kávovej usadeniny použiť banánovú šupku. Stačí ju nakrájať na malé kúsky a ponoriť do pôdy okolo kaktusu. Nezabudnite však, že to nesmiete robiť častejšie ako raz za 2-3 mesiace.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Nemusíte sa obávať pichnutia. Záhradníci majú spôsob, ako bezbolestne presadiť kaktusy

Takto odoberte odrezky kaktusov. Rýchlo sa ujmú a dobre rastú

The post Ako často by ste mali zalievať kaktusy? Zapamätajte si jedno pravidlo appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj