Skip to content
Menu
Menu

Ako často zalievať hortenzie? Robte to len v túto hodinu. Inak všetky kvety uschnú

Prečítať článok

20.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Marina April).

Hortenzie sú jedny z najkrajších záhradných kvetov. Majú nezameniteľnú vôňu a sú nádhernými okrasnými rastlinami, ale aby zdravo rástli, je potrebné sa o nich správne starať. Ako často hortenziu zalievať, aby bujne kvitla?

Ako často hortenziu zalievať, aby bujne kvitla?
Foto: shutterstock/Marina April

Existuje niekoľko odrôd hortenzií – metlinaté, kalinolisté a stromčekovité – ale bez ohľadu na druh je pri starostlivosti o nich mimoriadne dôležitá správna zálievka. Ako často hortenziu zalievať, aby ste rastlinu neponičili? Robte to len v tomto čase a pripravte sa na množstvo kvetov.

Ako často zalievať hortenzie? Zalievajte ju len v určitom čase. Inak nebude kvitnúť

Hortenzie môžu dosiahnuť výšku až tri metre. Krík je rozložitý a nepravidelného tvaru. Vyznačuje sa guľovitými kvetmi v rôznych farbách od bielej po modrú alebo červenú. Najlepšie rastie v úrodnom, priepustnom a mierne kyslom substráte.

Táto rastlina by nemala rásť v tieni alebo polotieni, pretože bude zle kvitnúť. Najlepším miestom bude slnečné miesto, a preto by ste ju nemali zabúdať pravidelne zalievať, aby nevyschla. Ako často hortenziu zalievať, aby sa na nej vytvorili kvety?

Hortenzie polievajte trikrát týždenne a to ráno alebo večer.
Foto: freepik/alexphotos

TIP! Zalievať by sa malo trikrát týždenne v stanovenom čase. Najlepší čas je ráno alebo neskoro večer, napr. o 7:00 alebo okolo 20:00. Voda sa tak neodparí a rastlina si dlhšie udrží vlhkosť.

Čím máte hnojiť hortenziu? Zabudnite na hotové prípravky. Živný roztok si môžete vyrobiť doma

Ak chcete pomôcť hortenziám rásť a kvitnúť, je dobré ich hnojiť. Našťastie vôbec nemusíte bežať do záhradníctva, pretože živiny si môžete pripraviť doma.

Banánová šupka dodá rastline fosfor a draslík, ktoré potrebuje, aby sa jej darilo. Jednoducho ju nakrájajte na kúsky a potom zmiešajte so zeminou.

Kávovú usadeninu je potrebné vysušiť a potom ju hodiť na rastliny. Vďaka usadenine bude rýchlejšie rásť a bohato kvitnúť, tiež zvýši jej odolnosť voči chorobám.

Banánová šupka dodá rastline fosfor a draslík.
Foto: pexels.com/Julia Kuzenkov

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Hortenzia toto hnojivo miluje. Bude mať viac žiarivých kvetov ako kedykoľvek predtým

Hortenzie – aký je rozdiel medzi záhradnou a metlinatou?

The post Ako často zalievať hortenzie? Robte to len v túto hodinu. Inak všetky kvety uschnú appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj