Skip to content
Menu
Menu

Ako si vybrať dokonalý účes pre svoj typ tváre? Vďaka týmto strihom budete opticky vyzerať až o 10 rokov mladšie

Prečítať článok

3.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/BearFotos).

Snívate o letnej premene, ale neviete, kde začať? V prvom rade venujte pozornosť forme svojej hlavy. Práve ta rozhoduje o tom, ako budete v novom účese vyzerať a či sa vám podarí dosiahnuť omladzujúci efekt. Zistite, ako rozpoznať svoj typ tváre.

Foto: shutterstock/BearFotos

Zmena účesu je odvážny krok, na ktorý sa mnohé ženy odhodlávajú roky. Ak sme sa dlhý čas strihali rovnako, náhla metamorfóza môže byť poriadnym prekvapením nielen pre nás, ale aj pre našich blízkych. Z tohto dôvodu musí byť nový účes dobre premyslený a predovšetkým prispôsobený vzhľadu. Detaily, ako je forma hlavy alebo črty tváre, môžu mať výrazný vplyv na konečný výsledok, a ten, žiaľ, nebude vždy pozitívny. Ak snívate o opticky omladzujúcom účese, ale neviete, pre ktorý sa rozhodnúť, pozrite sa, na čo sa pri hľadaní zamerať.

Ako zistím, aký účes mi vyhovuje? Venujte pozornosť forme svojej hlavy

Ako zistím, aký účes mi vyhovuje?
Foto: shutterstock/BearFotos

Ženy po štyridsiatke a päťdesiatke často hľadajú účes, ktorý im opticky uberie roky a zároveň bude ľahký a ľahko sa bude upravovať. Inšpiráciu zvyčajne hľadáme v najnovších trendoch, ale aj vo filmoch, televíznych seriáloch alebo sociálnych médiách. Je to dobrý nápad, ale bohužiaľ nie vždy účinný. Niekedy účes, ktorý vyzerá skvele na hlave slávnej herečky, nemusí vyzerať rovnako dobre na tej našej. Od čoho to závisí? Predovšetkým to závisí od nesprávneho účesu pre váš osobný vzhľad. Preto by sme sa mali na začiatku návštevy salónu porozprávať so svojím kaderníkom o tom, čo by nám odporučil. Najdôležitejší je typ vašej tváre. Stojí za to všimnúť si, ktoré typy sú najčastejšie:

trojuholníkový,

štvorcový,

oválny,

okrúhly,

podlhovasté,

v tvare kosoštvorca alebo diamantu.

Aké účesy omladzujú vašu tvár? Vďaka týmto účesom budete vyzerať fenomenálne

Trojuholníkovým tvarom hlavy najlepšie vyhovujú účesy, ktoré opticky pridávajú objem, ako je napríklad klasický bob.
Foto: shutterstock/Alexandra Kalashnikova

Zistite, ktoré účesy sa hodia k vášmu konkrétnemu tvaru hlavy, aby ste našli ten najlepší strih pre vás.

Trojuholníkovým tvarom hlavy, teda tým so širokou čeľusťou a úzkym čelom, najlepšie vyhovujú účesy, ktoré opticky pridávajú objem, ako je napríklad klasický bob, či už rovný alebo kučeravý. Ak sa vám nepáčia takto krátke vlasy, vyberte si strednú dĺžku. Veľmi dlhé pramene môžu vašu tvár zaťažovať. Pre tento typ krásy sa odporúča aj bočná ofina.

Ženy s hranatou hlavou si môžu pokojne vybrať dlhšie účesy. Použite plážové vlny, ktoré zjemnia ostré črty a trochu zaoblia tvár. Dobre tu fungujú aj asymetrické účesy.

Oválnej hlave pristane takmer každý účes. Či už použijete žehličku alebo kulmu, dlhé alebo stredne dlhé pramene vyzerajú úžasne. Najlepšie je však vyhnúť sa „mužským“ účesom, t. j. veľmi krátkym pixie strihom.

Ak máte okrúhlu hlavu, dobre fungujú stredne dlhé vrstvené účesy, napríklad dlhý bob s kratšou zadnou časťou. Na druhej strane by ste sa mali vyhnúť krátkym strihom, pretože môžu dodať guľovitý efekt, ktorý opticky zhrubne tvár.

Ženy s dlhou, vyrysovanou tvárou by si mali vyhľadať stredne dlhé účesy, najlepšie s vlnitými alebo kučeravými prameňmi.

Na hlave v tvare diamantu, t. j. s ostro ohraničenými lícnymi kosťami a bradou, vyzerajú skvele krátke strihy, najlepšie vrstvené. Do účesu možno pridať aj ofinu akéhokoľvek druhu.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Stará mama hovorievala, že je to „účes na chlapca“. Tento ikonický strih je opäť v obľube. Skvele zoštíhľuje tvár

Striháte si vlasy doma? Touto metódou môžete ušetriť stovky!

The post Ako si vybrať dokonalý účes pre svoj typ tváre? Vďaka týmto strihom budete opticky vyzerať až o 10 rokov mladšie appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj