Skip to content
Menu
Menu

Aký druh sukne je príliš krátky? Odborníčka rozptýlila pochybnosti

Prečítať článok

29.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/NeydtStock).

Hoci by sa zdalo, že v roku 2024 sa každý môže obliekať ako chce a odhalené telo nie je kontroverzné, stále existujú miesta, kde minisukne nie sú vítané. Módna návrhárka Tory Burch sa nedávno podelila o to, aká dĺžka sukne vždy vyzerá dobre. K tejto veci sa vyjadrila aj Susan Scafidi z Fashion Law Institute na Fordham University.

Aký druh sukne je príliš krátky?
Foto: shutterstock/NeydtStock

V letných kolekciách je veľa minisukní. Vzdušné a pohodlné strihy prinášajú úľavu v horúcich letných dňoch a mnohé ženy ich majú vo svojom šatníku. Žiaľ, aj v 21. storočí sú stále miesta, kde je pohľad na odhalené nohy kontroverzný. Ako vo svojom texte uvádza autorka New York Times Vanessa Friedman, mini štýly nie sú na pracoviskách vítané, bez ohľadu na vek zamestnancov alebo funkciu, ktorú v kancelárii vykonávajú. Súvisí to s predsudkami zakorenenými v našej kultúre, kde je odhaľovanie ženského tela vnímané ako pokušenie. Čo na to však hovoria odborníci?

Mini sukne na pracovisku

Susan Scafidi z Fashion Law Institute na Fordham University zdôraznila, že teoreticky každý môže nosiť sukne tak krátke, ako sa cíti dobre vo verejných priestoroch. Zdôraznila však, že ak sa rozhodnete odvážne obliecť, stále sa môžete stretnúť s nepriaznivými komentármi – najmä na pracovisku.

Hoci by móda nemala byť predmetom diskusií v kanceláriách, stále sa stáva, že príliš odhalené telo je zo strany spolupracovníkov hojne komentované a ľuďom na rôznych pozíciách môže byť na škodu.

Aký druh sukne je príliš krátky?

Belgická módna návrhárka Diane von Furstenberg hovorí, že lem sukne by mal siahať okolo kolena – nad alebo pod. New York Times požiadali o vyjadrenie aj Tory Burch, ktorá sa vo svojej najnovšej kolekcii nebojí krátkych štýlov. 58-ročná žena vysvetlila, že sa rozhodla pre takýto krok, aby ženám dodala sebavedomie a cítili sa šik v každej situácii.

Podľa nej neexistujú „sukne príliš krátke“.

„Móda je o rovnováhe“

povedala.

Ako vysvetlila, minisukne vyzerajú dobre v kombinácii s trenčkotom a hrubými matnými pančucháčmi. V prvom rade by sme sa teda mali v oblečení cítiť dobre a nestarať sa o názory iných.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Má 71 rokov a je najstaršou účastníčkou súťaže Miss! Žena poteší krásou a triedou

3 najlepšie krátke účesy pre ženy bez stylingu. Vlasy budú ako po úprave kaderníkom počas 24 hodín

The post Aký druh sukne je príliš krátky? Odborníčka rozptýlila pochybnosti appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj