Skip to content
Menu
Menu

Aký typ človeka ste? Odpovedzte, na ktorej strane postele spíte. Dozviete sa o sebe veľa

Prečítať článok

28.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Realstock).

Spánok je základom regenerácie. Jeho množstvo a kvalita ovplyvňujú mnohé aspekty nášho života. Ako sa ukazuje, záleží aj na tom, na ktorej strane postele radšej spíme. Tento fakt podľa vedcov hovorí veľa o našej osobnosti.

Na ktorej strane postele zaspávate? Vedci majú prekvapivé závery.
Foto: shutterstock/Realstock

Na ktorej strane postele zaspíme, nie je celkom náhoda. Súvisí to s našou postavou, ktorú pred niekoľkými rokmi skúmal tím vedcov poverený britskou hotelovou sieťou Premier Inn. Experiment sa týkal vzťahu medzi výberom danej strany postele a úrovňou životnej spokojnosti. Závery zo štúdie boli prekvapivé.

Na ktorej strane postele zaspávate? Vedci majú prekvapivé závery

„Výber konkrétnej strany postele môže naznačovať, či má človek optimistickejšie alebo pesimistické sklony. Navyše bolo dokázané, že zmena obľúbenej strany postele môže spôsobiť určité nepohodlie“

napísal Newsletter.co.uk v jednom zo svojich článkov.

Experimentu sa zúčastnilo približne 3000 ľudí. Skúmaním zvykov účastníkov štúdie vedci okrem iného ukázali, že ľudia, ktorí si vyberajú pravú stranu postele, majú väčšiu pravdepodobnosť pesimistických vízií a majú tendenciu sa sťažovať ako tí, ktorí radšej ležia na ľavej strane. Podľa výskumníkov však zvyčajne zarábajú viac.

Ľudia, ktorí si však zvolili ľavú stranu postele, boli podľa vedcov veselší, optimistickejší a sebavedomejší. Podľa výskumníkov mali aj pozitívnejší prístup k životnému prostrediu a lepšie znášali stresové situácie.

„Vaša nálada, postoj k práci a príjem sa dajú predvídať“

– citoval Newsletter.co.uk. v jednom zo svojich článkov psychologičku a expertku na spánok Hope Bastine, ktorá uviedla, že výskum skutočne dokáže prekvapivo ilustrovať realitu.

„V skutočnosti výskum naznačuje, že vašu náladu, postoj k práci a dokonca aj príjem možno predpovedať podľa toho, na ktorej strane postele sa rozhodnete spať“

povedala výskumníčka.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

ANKETA: Ako osloviť svoju svokru/svokra? „Som skôr za tykanie“,“Bože chráň mama“

Vezmite si kus papiera, pero a odpovedzte na 5 otázok. Osobnostný test z Japonska vás možno prekvapí

The post Aký typ človeka ste? Odpovedzte, na ktorej strane postele spíte. Dozviete sa o sebe veľa appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj