Skip to content
Menu
Menu

Blond krátko po farbení zožltne? Urobte si tento domáci oplach

Prečítať článok

20.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Anetlanda).

Keď odchádzate od kaderníka, zvyčajne ste nadšené z odtieňa našej blond farby. Po čase však začne žltnúť a už nevyzerá tak dobre ako na začiatku. Našťastie existujú domáce prostriedky na ochladenie farby a zabezpečenie toho, aby vaša blond vyzerala vždy dobre. Pozrite si, ako si vyrobiť vlastnú oplachovaciu vodu na vlasy, ktorá skvele neutralizuje žltú farbu.

Domáce oplachovanie pomôže udržať správny odtieň blond farby.
Foto: shutterstock/Anetlanda

Po farbení vlasov sa často stáva, že začnú žltnúť a vaše pramene strácajú svoj pôvodný lesk. Vtedy má zmysel použiť domáce prostriedky, aby ste sa zbavili žltej blond farby. Sú lacné a mimoriadne účinné. Poradíme vám, ako si udržať pekný odtieň vlasov pomocou domáceho oplachovania.

Čo spôsobuje žltnutie blond vlasov?

Po čase vaše vlasy začnú žltnúť a pôvodný odtieň blond, na ktorý ste si ich farbili, už nie je viditeľný. Táto situácia môže byť spôsobená viacerými faktormi, ktoré spôsobujú, že sa na vašich vlasoch objavuje čoraz viac žltých tónov. Ide o tieto príčiny:

Poškodené vlasy – prílišné zosvetlenie alebo horúci styling môžu prispieť k zožltnutiu vlasov. Poškodené vlasy majú totiž príliš veľa otvorených šupiniek, takže po farbení sa modrý pigment rýchlo vyzráža a potom zostáva hlavne žltá farba.

Chyby počas farbenia – ak sa pri bielení použije nesprávny výrobok alebo nesprávne pomery, odfarbovač nemusí pôsobiť na žltý pigment, ktorý vo vlasoch zostáva.

Nesprávna starostlivosť – používanie nesprávnych prípravkov na starostlivosť o vlasy môže prispieť k vzniku žltej farby vo vlasoch. Preto je dôležité starostlivo vyberať šampóny a kondicionéry, ktoré neobsahujú drsné chemikálie ani iné nevhodné zložky.

Ako si vyrobiť domáci oplach vlasov? Vďaka nemu zabudnete na žlté blond vlasy

Ak sa po čase na vašich vlasoch objavia žlté pramene, môžete si s tým ľahko poradiť pomocou domáceho oplachovania, aby ste získali späť pôvodnú farbu. V tomto prípade potrebujete genciánovú violeť. Je to lacný výrobok z drogérie, ktorý má antiseptický a farbiaci účinok. Keďže má fialovú farbu, môže vám pomôcť zbaviť sa žltej blond.

Musíte si však dať pozor, aby ste to s množstvom prípravku nepreháňali. Na prípravu oplachu stačí naplniť pollitrovú nádobu vodou a potom pridať niekoľko kvapiek genciánovej violeti. Množstvo závisí od farby vašich vlasov a efektu, ktorý chcete dosiahnuť. Ak chcete farbu len zjemniť, stačí použiť stopové množstvo.

Genciánová violeť má antiseptický a farbiaci účinok. Keďže má fialovú farbu, môže vám pomôcť zbaviť sa žltej blond.
Foto: shutterstock/Sendo Serra

Oplach nalejte na ľahko rozčesané vlasy. Ak chcete účinok zintenzívniť, nechajte ho vo vlasoch niekoľko minút. Potom vlasy opláchnite vlažnou vodou.

Ako inak sa doma postarať o dokonalú blondínku?

Mnoho ľudí používa aj ďalšiu lacnú domácu metódu na ochladenie odtieňa vlasov. Stačí použiť citrónovú šťavu.

Na tento účel musíte vytlačiť šťavu z jedného veľkého citróna a zmiešať ju s maskou na vlasy, ktorú zvyčajne používate. Zmes nanesiete na vlasy a necháte ju úplne zaschnúť. Potom vlasy umyte šampónom a máte hotovo!

Mnoho ľudí používa aj ďalšiu lacnú domácu metódu na ochladenie odtieňa vlasov a to citrónovú šťavu.
Foto: shutterstock/New Africa

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Týmto znameniam zverokruhu najviac pristanú blond vlasy. Vytvárajú dokonalú kombináciu charakteru

Žltá blond je minulosťou. Naučte sa prirodzené spôsoby, ako si udržať zlatú blond

The post Blond krátko po farbení zožltne? Urobte si tento domáci oplach appeared first on Vášeň v tebe.