Skip to content
Menu
Menu

Depilačné náplasti vyhoďte. Rozpustite vo vode, naneste a odstráňte. 1 výrobok a fúziky zmiznú na 3 týždne

Prečítať článok

4.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/LADO).

V boji proti nadmernému a nežiaducemu ochlpeniu sa často obraciame na náplasti na odstránenie chĺpkov. Platí to najmä vtedy, ak sa problém týka oblastí, kde je pokožka obzvlášť citlivá. Patrí sem aj tvár. Namiesto toho, aby ste minuli majetok za hotový výrobok, vyrobte si ho doma. Potrebujete len tri zložky.

Ak nechcete míňať peniaze a túžite odstrániť fúziky, môžete použiť aj domáce metódy. Sú lacné a účinné.
Foto: shutterstock/LADO

Ochlpenie na tvári je bežný problém, ktorý sa týka všetkých. Niekedy však môžu byť tmavé a viditeľné na prvý pohľad, čo mnohým ženám spôsobuje nepríjemné pocity. V takýchto situáciách sa často rozhodnú pre rôzne metódy odstraňovania chĺpkov vrátane používania pinziet, špeciálneho krému, náplastí alebo využívajú služby profesionálnych kozmetických salónov. Ak nechcete míňať peniaze a túžite odstrániť fúziky, môžete použiť aj domáce metódy. Sú lacné a účinné.

Ako si doma urobiť depiláciu? Vyrobte si osvedčené náplasti

Depilácia pomocou vosku alebo náplastí je proti nežiaducemu ochlpeniu mimoriadne účinná. Stojí však peniaze, preto sa mnohé ženy rozhodnú pre lacnejšie, ale rovnako spoľahlivé metódy. Jednou z nich je použitie ingrediencií, ktoré nájdete vo svojej kuchyni. Môžete z nich vyrobiť senzačnú pastu, ktorá odstráni aj mimoriadne malé a jemné chĺpky. Čo budete potrebovať? Pripravte si:

Ako si doma urobiť depiláciu? Vyrobte si osvedčené náplasti.
Foto: shutterstock/Lubo Ivanko

1 PL kvalitného medu,

2 polievkové lyžice cukru,

necelú polievkovú lyžicu vody,

kúsok čistej bavlnenej látky.

Všetky produkty dôkladne zmiešajte v miske, zohrejte v mikrovlnnej rúre asi pol minúty a potom naneste na miesta, z ktorých chcete odstrániť nežiaduce ochlpenie. Je dôležité, aby ste si predtým jemne očistili a osušili pokožku. Ďalším krokom je nanesenie kúska bavlnenej látky, na ktorú pasta priľne. Počkajte 1 – 2 minúty, potom pastu odlepte rozhodným pohybom v opačnom smere, ako rastú chĺpky, a rýchlo sa ich zbavíte.

POZOR! Ešte pred použitím domácich metód nezabudnite urobiť alergický test. Taktiež neepilujte na podráždených miestach alebo miestach so škrabancami či ranami.

Ako si vyrobiť domácu pastu na odstraňovanie chĺpkov? Stačí 1 výrobok a hladká pokožka na 3 týždne je zaručená

Účinnú depilačnú pastu, ktorá vyzerá rovnako ako vosk, si môžete vyrobiť z vody a cukru.
Foto: súkromný archív

Účinnú depilačnú pastu, ktorá vyzerá rovnako ako vosk, si môžete vyrobiť z dvoch produktov, ktoré určite máte v kuchyni. Voda (asi 1/4 šálky) a biely cukor (2 šálky). S ich pomocou sa zbavíte nielen chĺpkov na tele, ale zároveň si odlúpnete odumretú pokožku. Depiláciu cukrovou pastou môžete vykonávať dvoma spôsobmi, horúcim a studeným, pričom ten druhý sa vykonáva oveľa ľahšie. Cukor roztopte vo vodnom kúpeli, ale tak, aby pasta zostala hustá, alebo ho jednoducho „mieste“ v rukách, kým sa nezačne zohrievať. Potom si naneste tenkú vrstvu na tvár (na chĺpky) a hneď ju zlúpnite. Opakujte, kým nebudete s výsledkom spokojní. Vaša pokožka bude hladká až 3 týždne.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Vždy to urobte pred depiláciou. Červené bodky už nebudú problémom. Raz a navždy

Vyživuje a spevňuje pokožku a nepatrí medzi najdrahšie ošetrenia. Môžete si ho urobiť sami doma

The post Depilačné náplasti vyhoďte. Rozpustite vo vode, naneste a odstráňte. 1 výrobok a fúziky zmiznú na 3 týždne appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj