Skip to content
Menu
Menu

Dojímavé gesto vojvodkyne Kate a princa Williama. Je úžasné, čo spravili. Rozhodnutie padlo v tichosti

Prečítať článok

04.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Wikimedia Commons/Ian Jones, CC BY 2.0 ).

Vojvodkyňa Kate a princ William sa rozhodli prejaviť svoju podporu. Ako bolo rozhodnuté, poskytli súkromný dar na pomoc obetiam hurikánu Beryl, ktorý spôsobil obrovskú skazu najmä okolo ostrovov v juhovýchodnom Karibiku.

Nezvyčajné gesto vojvodkyne Kate a princa Williama. Chceli zostať v anonymite.
Foto: Wikimedia Commons/Ian Jones, CC BY 2.0

Vojvodkyňa Kate v poslednom čase bojuje so zdravotnými problémami, no dianie vo svete jej nie je ľahostajné. Manželka princa Williama sa kvôli boju s rakovinou stiahla z verejného priestoru, aby v pokoji pokračovala v liečbe. Nedávno sa prvýkrát objavila tento rok na oslavách organizovaných na oslavu narodenín kráľa Karola.

Hovorí sa, že by sa mala na verejnosti objavovať častejšie, no jej vzhľad závisí od toho, ako sa cíti. Napriek svojim osobným bojom Kate Middleton a princ William podporovali obete hurikánu Beryl. Prírodná katastrofa zabila najmenej šesť ľudí v Grenade, Venezuele a na ostrovoch Svätý Vincent a Grenadíny.

Nezvyčajné gesto vojvodkyne Kate a princa Williama. Chceli zostať v anonymite

Vojvodkyňa Kate a princ William sa pred dvoma rokmi vybrali na oficiálnu cestu „kráľovského turné“ do Karibiku. Návšteva sa nezaobišla bez kontroverzií a kráľovský pár musel čeliť aj protestom niektorých obyvateľov Belize, Jamajky a Baham. Obyvatelia ostrovov požadovali zrušenie autority vtedajšej vládnucej kráľovnej a zúčtovanie za hriechy kolonializmu.

Členovia kráľovskej rodiny prihliadajú na to, že ich návštevy vzbudzujú záujem nielen fanúšikov, ale aj odporcov monarchie. Napriek tomu sa princ William a Kate Middleton rozhodli prejaviť podporu obetiam hurikánu Beryl, ktorý zasiahol niekoľko menších karibských ostrovov ako hurikán piatej, najvyššej kategórie na Saffirovej-Simpsonovej stupnici. Živel poškodil takmer všetky budovy na jednom z ostrovov juhovýchodného Karibiku. Hurikán prináša nárazový vietor s rýchlosťou 215 kilometrov za hodinu. Zasiahol aj Jamajku, kde došlo k záplavám.

Zdroje z paláca potvrdili, že pár osobne prispel na pomoc pri záchranných prácach, informoval Daily Mail. Kate a William sa tým nechceli oháňať a chceli, aby ich gesto zostalo v anonymite. To sa čiastočne podarilo, pretože výška daru nie je známa.

POZRITE TIEŽ AJ: Meghan Markle chodila po Los Angeles v… teplákovej súprave. Nevedela, že ju nahrávajú? Používatelia internetu majú podozrenie na sprisahanie

Kedy sa vojvodkyňa Kate ukáže na verejnosti? Dátum bol daný

Prítomnosť vojvodkyne Kate na oslavách narodenín kráľa Karola vyvolala obrovský rozruch. Palác však schladil emócie fanúšikov britskej kráľovskej rodiny a zdôraznil, že by to nemalo byť interpretované ako návrat ku kráľovským povinnostiam.

Kráľovská komentátorka Emily Andrews verí, že Kate zvažuje účasť na Wimbledone v polovici júla. Manželka princa Williama je od roku 2017 patrónkou All England Lawn Tennis and Croquet Club a má miesto v kráľovskej lóži.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Takto by mohla vyzerať princezná Diana dnes. Fotografia vyvolala veľa kontroverzií

Princ William by najradšej zabudol na situáciu s vojvodkyňou Kate. Nemôže. „Nedovolila mi“

The post Dojímavé gesto vojvodkyne Kate a princa Williama. Je úžasné, čo spravili. Rozhodnutie padlo v tichosti appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj