Skip to content
Menu
Menu

Horúce noci vám sťažujú zaspávanie? Tieto spôsoby pomáhajú Egypťanom a Japoncom

Prečítať článok

3.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/fizkes).

Horúce počasie počas letnej sezóny určite neprospieva dobrému spánku. Tu sa hodí klimatizácia, ale nie každý si ju môže dovoliť. Ako teda prežiť horúce noci a mať pokojný, regeneračný spánok? Pozrite si metódy, ktoré používajú Egypťania a Japonci!

Horúce počasie počas letnej sezóny určite neprospieva dobrému spánku. Tu sa hodí klimatizácia, ale nie každý si ju môže dovoliť.
Foto: shutterstock/fizkes

Ako spíte počas horúcich nocí? Uistite sa, že je vaša izba dobre vyvetraná

Vysoké teploty môžu sťažovať spánok. V horúcom počasí nie je zriedkavé, že sa zobudíte celí spotení a ťažko sa vám opäť zaspáva. Nekompromisným riešením tohto problému je inštalácia klimatizácie, ale nie každý si môže dovoliť kúpiť takéto zariadenie. Existujú však aj iné spôsoby, ktoré vám pomôžu dobre sa vyspať počas horúcich nocí.

Čo robiť, keď je v noci horúco? V prvom rade je dobré pred spaním vyvetrať spálňu. Dobrý nápad je aj spať pri otvorenom okne, pretože teplota v miestnosti by potom mala klesnúť. Takisto je dobré vyhnúť sa otváraniu okien počas dňa. V opačnom prípade sa môže do bytu dostať teplý vzduch. Vtedy je najlepšie zakryť ich žalúziami, ktoré znížia nahromadenie tepla v miestnosti.

Termoregulačné matrace vám tiež pomôžu prežiť horúce noci. Takéto riešenie môže znížiť tepelný diskomfort počas spánku.

Egyptský spôsob pre horúce noci. Použite vlhké prestieradlo

Istý spôsob, ktorý praktizovali Egypťania, vám môže pomôcť prežiť horúce noci. Podnebie v krajine faraónov a pyramíd určite prospieva vynájdeniu účinných metód na zvládanie horúčav. Ukázalo sa, že vlhké prestieradlo, ktoré nahrádza perinu, môže počas horúcej noci pomôcť.

Najprv je potrebné prestieradlo namočiť do studenej vody a potom ho poriadne vyžmýkať. Tkanina by mala byť vlhká – nie mokrá! Spanie pod vlhkým prestieradlom prinesie počas spánku veľkú úľavu a pohodlie.

Nielen Egypťania poznajú zaujímavé spôsoby, ako spať počas horúčav. Účinné metódy majú aj Japonci. Ukazuje sa, že v tejto ostrovnej krajine môžu byť vysoké teploty tiež nepríjemné. Z tohto dôvodu Japonci používajú takzvané futony.
Foto: shutterstock.com/kuremo

Takto spia Japonci počas horúcich nocí. Účinný spôsob, ako si pomôcť pri spánku

Nielen Egypťania poznajú zaujímavé spôsoby, ako spať počas horúčav. Účinné metódy majú aj Japonci. Ukazuje sa, že v tejto ostrovnej krajine môžu byť vysoké teploty tiež nepríjemné. Z tohto dôvodu Japonci používajú takzvané futony – posteľnú bielizeň, ktorá sa kladie priamo na zem.

Futony môžu poskytnúť dostatočný tepelný komfort a tiež znížiť potenie počas spánku. Okrem toho je dobré vedieť, že teplý vzduch stúpa nahor. Vzhľadom na to môže spánok bližšie k zemi priniesť vítanú úľavu a tiež uľahčiť zaspávanie.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Tieto jednoduché produkty zlepšia váš spánok. Určite ich máte vo svojej kuchyni

Spíte s ponožkami alebo bez nich? Pre túto skupinu má odborník dobrú správu

The post Horúce noci vám sťažujú zaspávanie? Tieto spôsoby pomáhajú Egypťanom a Japoncom appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj