Skip to content
Menu
Menu

Kam vyhodiť fóliu z párkov? To je niečo, čo nikto nečakal. Radšej si to dvakrát premyslite

Prečítať článok

20.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/aleksandr talancev).

Kam vyhodiť fóliu z párkov? Mnohí ľudia robia chybu a poškodzujú životné prostredie. V tomto prípade to nie je jednoduché, preto sa oplatí poznať konkrétne pravidlá triedenia. Zistite, v čom spočíva problém a kam vyhodiť zvyšky jedla.

Kam vyhodiť fóliu z párkov? Mnohí ľudia robia chybu a poškodzujú životné prostredie. V tomto prípade to nie je jednoduché,
Foto: shutterstock.com/aleksandr talancev

Triedenie odpadu je veľmi dôležité pre životné prostredie a ako je všeobecne známe, mali by sme sa oň starať všetci. Niektoré zvyšky a obaly však môžu byť problematické, pretože jednoducho nevieme, kam ich vyhodiť. A čo obaly od párkov, ktoré jeme spolu s párkami v rožku a ktoré často milujú deti? Ukazuje sa, že ich separovanie nie je jednoduché. Do ktorého koša by mali ísť?

Kam vyhodiť obaly od párkov? Do tohto koša by nemali patriť

Obal na párky, ktorý sa odstráni pred spotrebou výrobku, má zabrániť strate čerstvosti a skutočne tomu tak je. Hoci si mnohí ľudia myslia, že by mal ísť do plastového koša, aby sa mohol recyklovať, takéto uvažovanie je nesprávne.

Nakoniec by mala fólia z párkov skončiť v koši na zmiešaný odpad. Prečo? Ukázalo sa, že sa jednoducho nedá recyklovať. Je to preto, že je malá a ťažko sa recykluje, a navyše ju nie je ľahké očistiť od zvyškov potravín.

TIP! Ak si nie ste istí, kam vyhodiť časť odpadu, overte si miestne pravidlá triedenia odpadu. Možno zistíte, že sa v jednotlivých obciach mierne líšia a je lepšie nerobiť chyby. Nielenže sa postaráte o životné prostredie, ale nesťažíte prácu ľuďom, ktorí sa zaoberajú ďalším triedením odpadu.

Niekedy nám v chladničke zostanú zvyšky údenín alebo klobás, ktoré nie sú dostatočne čerstvé na konzumáciu. Mnoho ľudí ich vyhadzuje do BIO koša, pretože ide predsa o potraviny.
Foto: shutterstock.com/Kalashnikov Dmitrii

Kde likvidovať údeniny? Princíp je jednoduchý

Niekedy nám v chladničke zostanú zvyšky údenín alebo klobás, ktoré nie sú dostatočne čerstvé na konzumáciu. Mnoho ľudí ich vyhadzuje do BIO koša, pretože ide predsa o potraviny. Ukazuje sa, že je to obrovská chyba. Zvyšky živočíšneho pôvodu by totiž nemali ísť do BIO koša. Tie by sa mali vyhadzovať do nádob na zmesový odpad. Takisto nezabudnite, že jedlo v žiadnom prípade nesmiete splachovať do záchoda. Je to rýchly spôsob, ako upchať toaletu a kanalizačné potrubie.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Celý život ste varili párky nesprávne. Babička vysvetľuje

Vyhýbajte sa týmto produktom, ako je to len možné. Zdajú sa, že sú zdravé, ale v skutočnosti sú živnou pôdou pre rakovinu

The post Kam vyhodiť fóliu z párkov? To je niečo, čo nikto nečakal. Radšej si to dvakrát premyslite appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj