Skip to content
Menu
Menu

Macronovci volili na severe Francúzska. Majú tam vilu, kde zarábajú majland

Prečítať článok

08.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Frederic Legrand – COMEO youtube.com/@georgez1640).

Brigitte a Emmanuel Macron odovzdali svoj hlas v parlamentných voľbách v Touquet-Paris-Plage na severe Francúzska. Manželka francúzskeho prezidenta je s týmto miestom spätá už dlhé roky.

Brigitte a Emmanuel Macron sú majiteľmi vily z 20. storočia.
Foto: shutterstock/Frederic Legrand – COMEO youtube.com/@georgez1640

Médiá obleteli fotografie Emmanuela Macrona a jeho manželky, ako hlasujú v druhom kole parlamentných volieb vo Francúzsku 7. júla. Prezidentský pár odfotili v meste Touquet-Paris-Plage ležiacom na Lamanšskom prielivu.

Macronovci si toto miesto nevybrali náhodou. Práve tu sa nachádza obrovský majetok, ktorý vlastnia. Navyše ide o jediný majetok, ktorý patrí prezidentskému páru.

Brigitte a Emmanuel Macron sú majiteľmi vily z 20. storočia

Sídlo Macron sa nazýva vila Monéjan a bolo navrhnuté začiatkom 20. storočia architektom Anatole Bienaimé. Dom prezidentského páru predtým patril otcovi Brigitte Macron a prvá dáma tu dlhé roky trávila prázdniny. Súčasný názov vily pochádza od Brigitiných rodičov – ide o kombináciu písmen z ich mien Simone a Jean.

Vila Monéjan sa po dlhých rokoch dostala do rúk Macronovcov, ktorí podľa „L’Express“ investovali do renovácie štvorposchodovej budovy až 300 000 eur. Politik sem s manželkou chodieva na víkendy a sviatky, no od nástupu Macrona do funkcie prezidenta je to čoraz ťažšie. Sídlo láka davy turistov. Francúzske magazíny dokonca informovali, že v roku 2017 sa niekto pokúsil pomocou dronu sledovať, ako Macron a jeho rodina trávia voľný čas v záhrade.

Macronovci zarábajú na svojom majetku hory peňazí

Hoci užívanie vily Monéjan nie je pre prezidentský pár najjednoduchšie, majú z toho nemalé výhody. Macronovci si prenajímajú celé prízemie budovy, v ktorej sídli centrála realitnej kancelárie a butiku s oblečením.

Podľa portálu Purepeople z majetkového priznania prezidenta vyplýva, že v roku 2018 boli príjmy z prenájmu vyše 48-tisíc eur. Samotný dom je ohodnotený na veľmi vysokú sumu. Odhaduje sa, že po renovácii má majetok Macron v Touquet-Paris-Plage hodnotu približne 2,7 milióna eur.

„Táto vila s minimálne 250 m² obytnej plochy so záhradou (…), má hodnotu medzi 2,7 a 2,8 milióna eur“

– prezradil realitný maklér z Le Touquet pre Figaro Immobilier dňa 9. decembra 2021.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Jennifer Aniston otvorene o svojom toxickom vzťahu s matkou

Georgina Rodriguez odštartovala BÚRKU fotkou z tribúny po zápase Portugalska proti Francúzsku: Pobúrení fanúšikovia: „AKO STE MOHLI?!“ (FOTO)

The post Macronovci volili na severe Francúzska. Majú tam vilu, kde zarábajú majland appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj