7.9.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/New Africa).
Máte problémy s pokojným a regeneračným spánkom? Pravdepodobne máte pocit, že ste už vyskúšali všetky spôsoby. Doplnky stravy, čaje atď. Ja vám však dnes poviem o metódach, ktoré sú staré ako svet, ale robia zázraky. Konečne sa vám podarí získať pokojný spánok.
Chcete skoncovať s nespavosťou? Vyskúšajte odveké spôsoby našich starých mám
Foto: shutterstock/New Africa
Ak hľadáte prírodný liek na spánok, aby ste skoncovali s nespavosťou, tu je niečo, čo by ste mali mať na pamäti. Hoci niektoré lieky na spanie a bylinné prípravky môžu pomôcť navodiť ospalosť, nič sa nevyrovná osvedčeným spôsobom starých mám. Tie dokážu zázraky.
Levanduľa
Levanduľa sa často používa ako esenciálny olej v aromaterapii. Esenciálne oleje sú koncentrované rastlinné oleje, ktoré sa môžu inhalovať alebo aplikovať na pokožku. Aromaterapia môže poskytnúť niektoré zdravotné výhody vrátane lepšieho spánku. Ukázalo sa, že pôsobenie levanduľového oleja počas spánku viedlo k lepšej kvalite spánku u starších ľudí.
So zaujímavou skúsenosťou – príjemnou závislosťou prišla tiktokerka Kirti Tewani, ktorá si levanduľový olej natiera na chodidlá. Ak ste niekto, kto sa snaží zaspať a nevie, je dobré pozrieť si ju. Stačí vziať trochu levanduľového oleja a votrieť si ho do chodidiel. Levanduľa pomáha pri znižovaní úzkosti a podporuje dobrý nočný spánok. Tiktokerka upozorňuje, že je to návykové v dobrom slova zmysle.
Koreň valeriány lekárskej
Problémy so spánkom sú často spojené s ďalšími ochoreniami, ako sú úzkosť, depresia a demencia. Výťažky z koreňa valeriány lekárskej môžu byť najužitočnejšie pri liečbe nespavosti, hlavne ak je spojená s duševnými ochoreniami, ako je úzkosť alebo depresia. Ak máte problémy so spánkom a zároveň trpíte duševnou poruchou, koreň valeriány lekárskej vám môže pomôcť zlepšiť celkovú kvalitu života zlepšením spánku.
Esenciálny olej z valeriány lekárskej
Foto: shutterstock/teatian
Správna teplota v miestnosti
Príliš vysoká alebo príliš nízka teplota môže mať výrazný vplyv na vašu schopnosť spať. Teplota, pri ktorej sa ľudia cítia najpohodlnejšie, sa líši, preto je dôležité experimentovať s rôznymi teplotami. Odporúča sa však, aby sa teplota v spálni pohybovala v rozmedzí 16-19 ºC.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Strana, ktorú si vyberiete na spánok, nie je náhodná. Toto o vás hovorí
Spíte s ponožkami alebo bez nich? Pre túto skupinu má odborník dobrú správu
The post Nemôžete zaspať? Vyskúšajte odveké spôsoby našich starých mám appeared first on Vášeň v tebe.