Skip to content
Menu
Menu

Nočná mora Paris Hilton. Po rokoch sa k tomu priznala. „Bola som brutálne obmedzovaná.“ Zamestnanci ju „nasilu kŕmili liekmi“

Prečítať článok

27.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Tinseltown tiktok.com/@cspanofficial).

Paris Hilton sa 26. júna 2024 postavila pred Kongres Spojených štátov amerických ako expertka. Hviezda bojuje za práva detí v systéme pestúnskej starostlivosti. Zároveň sa delí o bolestivé zážitky z minulosti.

Paris Hilton sa 26. júna 2024 postavila pred Kongres Spojených štátov amerických ako expertka.
Foto: shutterstock/Tinseltown tiktok.com/@cspanofficial

Paris Hilton sa šoubiznisu pohybuje už od detstva. Jej prastarý otec založil hotelovú sieť Hilton, ktorá začala rodinné bohatstvo. Hviezda sa už ako dieťa objavovala na charitatívnych akciách ako modelka.

Asi pred desiatimi rokmi bola známa najmä škandálmi, medzi ktoré patria: jazda pod vplyvom alkoholu, jazda bez platného vodičského preukazu a prechovávanie kokaínu.

Paris Hilton pred kongresom. Hovorila o traumatických zážitkoch

V súčasnosti má Paris 43 rokov a úplne zmenila svoj život. Svoju popularitu využíva k dobru, čo ukázala aj vo svojom vystúpení pred Výborom pre spôsoby a prostriedky. Podelila sa o svoje myšlienky na posilnenie ochrany detí. Vo svojom prejave poukázala na svoju mladosť a ťažkosti, ktorým musela čeliť. V 90. rokoch ju rodičia poslali do centra pre problémovú mládež.

„Tieto programy sľubovali uzdravenie, rast a podporu, ale namiesto toho mi nedovolili hovoriť, voľne sa pohybovať alebo dokonca pozerať z okna na dva roky.“

– cituje „People„.

Hilton mala v zariadení hrozný pobyt.

„Dva roky som bola nútene kŕmená liekmi a sexuálne ma zneužíval personál. Bola som násilne obmedzovaná… vyzlečená donaha, uvrhnutá na samotku“

– dodala Paris Hilton.

Paris Hilton bojuje za práva detí. Oslovila mladých ľudí s problémami

Speváčka to celé nazvala „neľudským zaobchádzaním“. Priznala tiež, že centrum „úplne oklamalo, klamalo a manipulovalo“ jej rodičov Ricka a Kathy Hiltonových. Paris verí, že deti umiestnené do starostlivosti sú vystavené väčšiemu riziku zneužívania. Ich blízki ich pravidelne nenavštevujú, a tak netušia, čo sa deje za zatvorenými dverami. Hviezda sa stala matkou v januári 2023, čo ju núti venovať takýmto záležitostiam ešte väčšiu pozornosť.

„Zaobchádzanie s týmito deťmi je trestné. Zaslúžia si vyrastať v bezpečnom prostredí zameranom na rodinu“

– povedala.

Apelovala aj na pobyt detí v takýchto zariadeniach.

„Ak ste dieťa v systéme, počujte moje slová: Vidím ťa. Verím ti. Viem, čo prežívaš a nenechám ťa v tom“

– povedala Hilton.

@cspanofficial Paris Hilton appeared Wednesday before a congressional committee to testify on improving child welfare programs. “The treatment these kids have had to endure is criminal,” Ms. Hilton, a child welfare advocate, told the House Ways and Means Committee. “I am here to be the voice for the children whose voices can’t be heard … I will not stop until America’s youth is safe.” She spoke directly to those in the system, saying, “I see you, I believe you, I know what you’re going through, and I won’t give up on you.” In 2020, Ms. Hilton said she experienced sexual, physical and mental abuse at Provo Canyon School, a youth residential treatment facility that her parents sent her to as a child. She urged Congress to reauthorize Title IV-B of the Social Security Act, a child welfare act that expired in 2021, and said it was important to invest in “kinship care,” which emphasizes placing kids with family or adults who know them. “A lot of these things that are happening to these children are because they don’t have the funds,” she said. “Sometimes their families can’t afford to take care of them, and it’s heartbreaking that because of that reason, they’ll be taken away, locked into these facilities and be abused.” #parishilton #childwelfare #houseofrepresentatives #congress #cspan ♬ original sound – C-SPAN

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Vieme, kedy sa vojvodkyňa Kate môže opäť objaviť na verejnosti. Kráľovský odborník udal dátum

Julia Roberts už nevyzerá ako Vivian z filmu Pretty Woman. Nová farba vlasov v lete 2024

The post Nočná mora Paris Hilton. Po rokoch sa k tomu priznala. „Bola som brutálne obmedzovaná.“ Zamestnanci ju „nasilu kŕmili liekmi“ appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj