Skip to content
Menu
Menu

Používajte namiesto zmäkčovača tkanín. Stačí pol pohára a budú nadýchanejšie ako v luxusných kúpeľoch

Prečítať článok

7.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Maryna Pleshkun).

Ako prať uteráky, aby zostali mäkké a nadýchané? Zbavte sa chemikálií v prospech výrobku z kuchyne a budete prekvapení, ako blahodarne to bude pôsobiť na tkaniny. Tkanina začne dokonale absorbovať vodu, prestane sa farbiť a bude taká príjemná na dotyk, že jej používanie sa stane potešením.

Ako prať uteráky, aby zostali mäkké a nadýchané?
Foto: shutterstock/Maryna Pleshkun

Aj mimoriadne mäkké a na dotyk príjemné uteráky časom stuhnú a zdrsnejú, ak sa o ne nebudete správne starať. Hlavným vinníkom je najčastejšie zle vyprané prádlo. Akým aspektom by ste mali venovať pozornosť?

Pri akej teplote by ste mali prať uteráky, aby zostali mäkké? Je lepšie ju neprekračovať

Prvou dôležitou otázkou pri praní uterákov je výber správnej teploty. Je dôležité dodržiavať pokyny výrobcu, ktoré nájdete na štítku. Zvyčajne sa pohybuje v rozmedzí 40 až 60 stupňov Celzia. To stačí na obnovenie ich pôvodnej čistoty bez negatívneho vplyvu na štruktúru.

Aké sú ďalšie chyby, ktoré by ste nemali robiť?

Vyhnite sa praciemu prášku, ktorý môže vlákna obaliť a zostať na nich. Namiesto toho používajte kapsuly alebo tekutinu.

Perte ich oddelene, bez iných tkanín.

Neprepĺňajte bubon.

Pomáhajte si domácimi výrobkami, ktoré ich udržia dlho mäkké a nadýchané.

TIP: Uteráky používate niekoľkokrát denne, preto nezabúdajte, že by sa mali meniť aj každé 2 až 3 dni, aby sa zachovala dobrá hygiena.

Ako prať uteráky, aby boli stále mäkké a nadýchané? Pridajte do prania

Stačí pol pohára, ktorý bude mať zmäkčujúci účinok a udrží tkaninu bezchybne čistú a dezinfikovanú.
Foto: shutterstock/Leestudio

Ak chcete, aby vaše uteráky boli rovnako mäkké ako v deň, keď ste si ich kúpili, ale zároveň aby veľmi dobre absorbovali vodu, zaobíďte sa bez pomocných prostriedkov na plákanie. Namiesto toho pridajte do cyklu trochu octu. Stačí pol pohára, ktorý bude mať zmäkčujúci účinok a udrží tkaninu bezchybne čistú a dezinfikovanú. Ocot odstráni všetky nečistoty, usadeniny a zvyšky, ktoré po sebe zanechali iné pracie prostriedky a v prípade farebných tkanín zabezpečí, že nevyblednú.

Musia sa nové uteráky prať? Nie, ale je lepšie to nevynechávať

Pokiaľ ide o nové uteráky, existuje trik, ktorý môžete použiť, aby veľmi rýchlo absorbovali vodu a boli mäkké a príjemné na dotyk. Po ich zakúpení ich vložte do misky a zalejte studenou vodou. Môžete pridať aj trochu už spomínaného octu. Namáčajte ich až 2-3 hodiny. Tým ochránite štruktúru tkaniny, zbavíte sa zvyškov chemikálií a zabránite ich zafarbeniu. Po namočení ich vyperte v práčke podľa vyššie uvedených pokynov.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Skladujete takto tu uteráky? Je to zlé pre vaše zdravie

Hodím do bubna a zapnem práčku. Tento nepríjemný problém som vyriešila prakticky zadarmo

The post Používajte namiesto zmäkčovača tkanín. Stačí pol pohára a budú nadýchanejšie ako v luxusných kúpeľoch appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj