Skip to content
Menu
Menu

Tento recept na bôb je hitom internetu. Radšej ho vyskúšajte, než sa sezóna skončí

Prečítať článok

7.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Jacek Chabraszewski).

Bôb, ktorý sa predáva od konca júna do konca augusta, je jednou z najobľúbenejších strukovín. Najobľúbenejšou verziou jeho prípravy je varenie v osolenej vode. Bôb však ponúka oveľa viac možností a tieto dva recepty sú tento rok hitom internetu.

Tento recept na bôb je hitom internetu. Radšej ho vyskúšajte, než sa sezóna skončí.
Foto: shutterstock/Jacek Chabraszewski

Smažený bôb. Zapamätajte si tento trik

Hoci bôb chutí skvele aj v najjednoduchšej podobe, t. j. uvarený vo vode s trochou cukru a soli, niekedy môžeme túto zeleninu použiť na mnoho spôsobov.

Ako pripraviť smažený bôb? Stačí, keď dáte zovrieť vodu, do ktorej pridáte lyžičku soli a lyžičku cukru, a do vriacej vody vhodíte vopred umytý bôb. Vo vriacej vode by mal stráviť doslova 5-6 minút, najmä ak varíte malý, mladý bôb.

Dôležitým trikom je neprikrývať bôb pri varení pokrievkou. Ak to urobíme, bôb môže zhorknúť, čomu by sme sa chceli vyhnúť. Po chvíli bôb scedíme a na panvici zohrejeme polievkovú lyžicu vyčisteného masla a dve čajové lyžičky olivového oleja.

Do horúceho tuku vložíme odkvapkaný bôb a pridáme obľúbené korenie. Môže to byť sladká mletá paprika, granulovaný alebo čerstvý prelisovaný cesnak a čerstvý kôpor. Smažte, až kým šupka bôbov nezhnedne. Nakoniec pridajte čerstvo mleté korenie a prípadne soľ.

Bôb a nové zemiaky. Kvintesencia leta

Bôb a nové zemiaky. Kvintesencia leta.
Foto: shutterstock/Graham Corney

Nové zemiaky, ktoré sú u nás tiež symbolom leta v potravinách, sa výborne hodia k bôbom . Tieto dve zeleniny sa spoja do dokonalej symfónie chutí v šaláte ideálnom na horúce dni.

Je to výborná voľba, ak ste usmažili príliš veľa bôbov. Stačí uvariť nové zemiaky a na plechu vyloženom papierom na pečenie každú čiastočku roztlačiť pohárom tak, aby vznikla placka.

Každú placku potrite olivovým olejom a vložte do rúry, kým zemiaky nie sú pevne opečené.
Medzitým v miske zmiešajte biely grécky jogurt, pridajte nadrobno nakrájané uhorky, červenú cibuľu a pažítku. Dochuťte soľou, korením a trochou citrónovej šťavy.
Potom do misy jednoducho pridajte vopred osmažený bôb a pečené zemiaky a nakoniec ingrediencie spolu premiešajte. Tento jednoduchý šalát sa hodí buď ako samostatné jedlo, alebo ako príloha k mäsovým jedlám.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Túto zeleninu som hodila do cestíčka a usmažila ju. Je to perfektné občerstvenie k filmu

Nasypte do hrnca a počkajte. Zelená fazuľka nestratí farbu a nebude vláknitá

The post Tento recept na bôb je hitom internetu. Radšej ho vyskúšajte, než sa sezóna skončí appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj