Skip to content
Menu
Menu

Toto je najlepší čas na zalievanie hortenzií. Rastliny budú vo výbornej kondícii

Prečítať článok

27.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Marina April).

Hortenzie sú veľmi obľúbené pre svoje nápadné a pestré kvety. Ak však chcete, aby kvety zdobili vašu záhradu dlhý čas, musíte sa o rastlinu správne starať. Kľúčom k úspechu je správne zalievanie hortenzií. Ukázalo sa, že to treba robiť v určitých časoch. Rastlina bude zdravo rásť. Zistite, kedy zalievať hortenzie.

Ako zalievať hortenzie, aby hojne kvitli?
Foto: shutterstock/Marina April

Hortenzie priťahujú pozornosť svojou jedinečnou vôňou a krásnymi kvetmi. Aby však boli ozdobou našej záhrady, musíme sa o ne správne starať. Poradíme vám, ako hortenzie zalievať a v akom čase, aby rastlina zdravo a bujne rástla.

Ako zalievať hortenzie, aby hojne kvitli? Robte to v týchto časoch

Hortenzie sú rastliny, ktoré môžu dosiahnuť výšku až tri metre. Je to rozložitý ker s pomerne nepravidelným tvarom. Charakteristickým znakom hortenzie sú jej nápadné kvety. Tie môžu mať rôzne farby, napríklad modrú, bielu, ružovú alebo červenú.

Musíte sa o ňu správne starať. Len tak sa budete tešiť z krásneho a dlhého kvitnutia. Kľúčovým postupom je zalievanie hortenzie. Musí sa vykonávať nielen pravidelne, ale aj za určitých podmienok. Tým sa rastlina bude zdravo vyvíjať.

Charakteristickým znakom hortenzie sú jej nápadné kvety.
Foto: shutterstock/Amam ka

Nezabudnite, že ker je potrebné pravidelne zalievať. Najmä v čase sucha a počas tvorby kvetných pukov. Dávajte však pozor, aby pôda nebola príliš suchá alebo príliš premokrená. Okrem toho je dôležité, v akú dennú dobu hortenzie zalievame.

Mali by sme to robiť trikrát týždenne v stanovených časoch. Ideálne by to malo byť okolo 7:00 alebo 20:00. Takto sa voda nevyparí a rastlina zostane dlhšie vlhká.

Čím mám hnojiť hortenziu? Pomôže to jej bujnému rastu

Okrem toho, že hortenzii pomáhame rásť a kvitnúť, musíme ju pravidelne hnojiť. Môžete použiť hotové výrobky z obchodu alebo si vyrobiť vlastné domáce živiny. Hnojenie hortenzií tak bude lacnejšie a jednoduchšie.

Môžete použiť hotové výrobky z obchodu alebo si vyrobiť vlastné domáce živiny.
Foto: shutterstock/RungnapaXIII15

V skutočnosti sa ukázalo, že na hnojenie hortenzie stačí banánová šupka. Tu staťí nakrájať a primiešať do pôdy. Rastlina tak získa fosfor a draslík. Ďalším spôsobom je vysušiť kávovú usadeninu. Potom ju rozsypte okolo hortenzie a na ňu. Vďaka tomu budú hortenzie rýchlejšie rásť. Získajú aj odolnosť voči chorobám.

Ako inak sa ešte starať o hortenzie?

Pri starostlivosti o hortenzie je dôležité pamätať na pôdu. Majú špecifické požiadavky. Rastlina by preto mala byť zasadená do humusu a vlhkej pôdy. Okrem toho pri výbere stanovišťa vyberte správne miesto. Hortenzia by mala byť v tieni alebo polotieni, pretože jej listy sa na slnku ľahko spália.

Ďalšou vecou, ktorej treba venovať pozornosť, je aj pH pôdy. Táto rastlina sa najlepšie cíti v mierne kyslej alebo celkom kyslej pôde. Ak jej okrem toho umožníte prístup k hliníku, kvety hortenzie zmodrajú.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Hortenzie – aký je rozdiel medzi záhradnou a metlinatou?

Nakrájajte ju na kúsky a zakopte. V lete sa hortenzie rozrastú a začnú hýriť farbami

The post Toto je najlepší čas na zalievanie hortenzií. Rastliny budú vo výbornej kondícii appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj