Skip to content
Menu
Menu

V FBI pracoval 24 rokov. Tu sú 3 triky, ktoré používajú ľudia s vysokou inteligenciou

Prečítať článok

19.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Ground Picture).

Čaká vás náročný rozhovor, v ktorom chcete niekoho presvedčiť o svojej pravde? Použite tri jednoduché triky, ktoré používajú vysoko inteligentní ľudia. Vypracoval ich agent FBI s 24-ročnou praxou, kde okrem iného pracoval ako vyjednávač.

Stojíte pred náročným rozhovorom, počas ktorého chcete niekoho presvedčiť, že máte pravdu?

Čaká vás náročný rozhovor, v ktorom chcete niekoho presvedčiť o svojej pravde? Použite tri jednoduché triky.
Foto: shutterstock/Ground Picture

Chris Voss je bývalý agent FBI, ktorý sa špecializoval na náročné rokovania. Počas tohto obdobia sa mu na základe vlastných skúseností podarilo vyvinúť systém, ktorý výrazne uľahčil komunikáciu s inými ľuďmi vrátane zločincov. Dnes sa venuje oblasti známej ako emocionálna inteligencia. O aké rady sa delí s ľuďmi, ktorí čelia ťažkým rozhovorom?

Bývalý agent FBI odhaľuje tri triky na efektívnu komunikáciu. Na čom sú založené?

Chris priznáva, že dve najdôležitejšie zručnosti, ktoré mal a ktoré následne rozvíjal v FBI, boli skutočné počúvanie a „čítanie“ ľudí. Okrem toho vyvinul tri triky, ktoré mu uľahčili rozhovory. Podľa jeho názoru ich používajú ľudia s vysokou inteligenciou. Ako príklad uviedol situáciu z roku 1993, keď dvaja lupiči držali rukojemníkov po prepadnutí banky. Na čom si zakladali?

Znížený a upokojujúci tón hlasu dídžeja Late Night FM vyvolával takzvanú neurochemickú reakciu, ktorá pôsobí na upokojenie volajúcich a navyše podporuje racionálne myslenie. – ‚Ak hovoríte nahlas, ale upokojujúcim, upokojujúcim hlasom, môžete upokojiť aj seba,‚ priznal, ako ho citoval portál cnbc.com.

Opakovanie slov tým, že ich zmeníte na otázky. Chris často používal v marketingu známu metódu nazývanú „zrkadlenie„. Išlo o zrkadlenie páchateľov opakovaním kľúčových slov, ktoré povedali, pričom ich menil na otázky. Keď sa páchateľ priznal, že má naozaj ťažký deň, pretože je pod stresom, Chris mu odpovedal: Pod akým stresom ste? To vyvolávalo dojem, že počúva, je prítomný v rozhovore a dáva možnosť pokračovať v rozhovore.

Identifikujte emócie druhej osoby. Posledný trik spočíval v tom, aby ste dobre spoznali emócie páchateľa a apelovali na ne. – Nebola to vaša chyba, však? Je vám ľúto, že sa to stalo, však? – spýtal sa lupiča, s ktorým sa rozprával. Tým mu naznačoval, že bol do nezáživnej situácie zatiahnutý, a nie že sa pre ňu rozhodol sám.

Chris skutočne počúval zločincov. Výsledkom bolo, že sa mu podarilo dosiahnuť, aby zložili zbrane, a celá situácia sa skončila šťastne.
Foto: shutterstock/Zivica Kerkez

Odhalil triky na lepšiu komunikáciu. Sú vhodné nielen pre prácu

Chris skutočne počúval zločincov. Výsledkom bolo, že sa mu podarilo dosiahnuť, aby zložili zbrane, a celá situácia sa skončila šťastne. Odborník zdôrazňuje, že jeho metódy sú rovnako účinné aj v každodennom živote. Preto sa ich oplatí poznať.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

6 povolaní, ktoré si vyberajú ľudia s vysokou inteligenciou. Je to vaše na zozname?

Takto sa správajú ľudia s nadpriemernou inteligenciou. Počas rozhovoru si dávajte pozor na niekoľko znakov

The post V FBI pracoval 24 rokov. Tu sú 3 triky, ktoré používajú ľudia s vysokou inteligenciou appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj