Skip to content
Menu
Menu

Vložte ho do rúry a premiešajte so zeminou. Keby orchidea vedela hovoriť, poďakovala by vám za túto živinu

Prečítať článok

08.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Elena Stroud).

Ne nadarmo sa orchidea nazýva kráľovnou parapetov. Mnohí z nás ju majú doma alebo ju aspoň raz niekomu darovali. Určite vás zaujíma, čo urobiť, aby mala orchidea veľa kvetov. Poznáme patent.

Čím zalievať orchidey, aby kvitli?
Foto: shutterstock/Elena Stroud

Orchidey sú lacné, ľahko dostupné a majú krásne farebné kvety. Niet divu, že sú veľmi obľúbené a možno ich vidieť na parapete takmer v každej domácnosti. Najbežnejšie sú odrody s ružovými alebo bielymi kvetmi, ale existujú aj žlté, oranžové, červené a dokonca aj zelenkavé.

Čím zalievať orchidey, aby kvitli? Na svoj rast potrebujú tri zložky

Kvety pochádzajú z vlhkých tropických lesov, takže majú svoje vlastné požiadavky. V prvom rade potrebujú správnu zálievku (vždy používajte destilovanú, filtrovanú vodu) a hnojenie. Musia byť hnojené tým, čo majú vo svojom prirodzenom prostredí. Hnojivo musí obsahovať fosfor, draslík a dusík.

Tieto tri zložky posilňujú korene, stimulujú kvitnutie a dodávajú listom dokonale zelenú farbu. Vôbec nemusíte kupovať špeciálne zmesi v obchode. Vyrobte si hnojivo zo zvyškov, ktoré máte doma.

Orchidey potrebujú pravidelné zalievanie. Stačí ich na 30 minút namočiť do misky s vodou.
Foto: shutterstock/ilona.shorokhova

TIP! Orchidey by sa mali hnojiť každé 2-3 týždne. V opačnom prípade sa substrát zasolí. Rastliny nebudú schopné správne asimilovať živiny.

Vysušte v rúre a vložte do kvetináča. Toto je najlepšie hnojivo pre orchidey

Na orchidey sa najlepšie hodia banánové šupky. Obsahujú draslík, fosfor, vápnik, horčík, kyselinu kremičitú a vitamíny. Sú veľmi vhodné pre rast kvetov. Môžete ich použiť dvoma spôsobmi:

Vyrobte si organické tekuté hnojivo. Umyte dva banány pod tečúcou vodou a odstráňte šupky. Vložte ich do nádoby a zalejte litrom teplej vody. Nádobu uzavrite a odložte na 2 dni na tienisté miesto. Po uplynutí tejto doby odstráňte šupky a vzniknutou zmesou zalejte orchideu.

Pripravte si kondicionér v prášku. Nakrájajte šupky na malé kúsky a vysušte ich na slnku alebo v rúre. Potom ich vložte do mixéra a rozmixujte. Nasypte 3 polievkové lyžice získaného prášku do kvetináča a premiešajte s vrchnou vrstvou zeminy.

Aby orchidey dobre kvitli vyrobte si domáce hnojivo z banánovej šupky.
Foto: shutterstock/Art_Pictures

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Po kúpeli v tejto šťave orchidea vystrelí listy ako z praku. Taktiež vypustí nové kvety

Listy orchideí zožltli? Môže za to táto zdanlivo triviálna chyba

The post Vložte ho do rúry a premiešajte so zeminou. Keby orchidea vedela hovoriť, poďakovala by vám za túto živinu appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj