Skip to content
Menu
Menu

Za žiadnych okolností nezverejňujte fotografie svojho palubného lístka online. Jedna chyba a možno sa nedostanete domov

Prečítať článok

04.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/JoshuaWoroniecki).

Zverejňovanie cestovateľských správ na sociálnych sieťach je v dnešnej dobe štandardom. Niektorí ľudia ešte pred nástupom do lietadla kliknú na „zverejniť“ a ukážu sledovateľom svoj palubný lístok s názvom cieľového letiska. Toto je chyba, ktorá môže mať vážne následky.

Foto: Pixabay/JoshuaWoroniecki

Palubný lístok je po doklade totožnosti najdôležitejším dokladom pri ceste na dovolenku lietadlom. Bez palubnej vstupenky neprejdeme bezpečnostnou kontrolou na letisku a ani nenakúpime. Oprávňuje nás nastúpiť do lietadla a zaujať konkrétne miesto. Obsahuje naše osobné údaje, číslo letu, dátum a čas, ako aj číslo sedadla.

Aj keď sa môže zdať, že zdieľanie takýchto informácií na sociálnych sieťach nepredstavuje vážnu hrozbu, zabúdame, že na palubnej vstupenke je aj QR kód. Ak fotíme tam, kde je to vidieť, môžeme mať problém.

Za žiadnych okolností nezverejňujte fotografie svojho palubného lístka

Keď personál letiska naskenuje QR kód, získa prístup k našim citlivým údajom: číslu pasu a dokonca aj údajom o platbe letu spolu s číslom kreditnej karty. Čo sa môže stať, keď sa QR kód dostane do nesprávnych rúk?

Cestovateľský expert Steve Hui raz uskutočnil experiment na svojom príbehu na Instagrame. Muž použil fotografiu palubnej vstupenky, ktorú na sociálnej sieti zverejnil pasažier Virgin Australia. Naskenoval kód a následne získal prístup k cestovnej trase cestujúceho a údajom o kreditnej karte.

Dôsledky zverejnenia selfie s palubným lístkom

Zdieľanie takýchto údajov môže mať nepríjemné následky. Niekto ich môže použiť na prihlásenie do rezervačného panela a vykonanie zmien v našej rezervácii. Na zrušenie letenky, zmenu dátumu cesty alebo dokonca zmenu údajov o pasažierovi nepotrebujete ďalšie oprávnenie, aby ste mohli let použiť sami.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

„Na dovolenke all inclusive sme stretli pár, ktorý zmenil moju dovolenku na nočnú moru“ [LIST]

Cestujete do Talianska? Užite si tieto atrakcie v Ríme zadarmo

The post Za žiadnych okolností nezverejňujte fotografie svojho palubného lístka online. Jedna chyba a možno sa nedostanete domov appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj