Skip to content
Menu
Menu

Ženy radi nosia v lete a potom plačú. Päty sú žlté, praskajú a na dotyk pôsobia ako strúhadlo

Prečítať článok

7.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/SrideeStudio).

Popraskané päty sú problémom ľudí všetkých vekových kategórií a hlavne v lete sa ich chceme za každú cenu zbaviť skôr, ako si obujeme otvorenú obuv. Ukazuje sa, že jeden typ obuvi môže situáciu len zhoršiť.

Popraskané päty sú problémom ľudí všetkých vekových kategórií. Ukazuje sa, že jeden typ obuvi môže situáciu len zhoršiť.
Foto: shutterstock.com/SrideeStudio

Popraskané päty nevyzerajú esteticky a môžu tiež spôsobovať bolesť pri chôdzi, pretože koža je suchá, napnutá, nadmerne sa šupinatá, svrbí a páli. Získava žltú farbu, čo u mnohých žien vyvoláva obavy z nosenia otvorenej obuvi. Dôvodov môže byť niekoľko. V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že jedna chyba vaše chodidlá ešte zhorší.

Z čoho sú päty popraskané? Tento typ obuvi je pre nohy najväčším zlom

Popraskané päty sú spôsobené nadmernou keratinizáciou epidermy a ako dôsledok pokožka sa stáva tvrdou, stráca svoju pevnosť a pružnosť. Na jej povrchu sa objavujú charakteristické praskliny. Najčastejšie ide o dôsledok zanedbávania a nesprávnej starostlivosti, napríklad nepoužívania pleťových mliek a hydratačných krémov. K praskaniu päty prispievajú aj zlé ponožky a nevhodná obuv.

Najväčším nepriateľom suchých pät sú šľapky, najmä žabky. Topánky na podpätku a balerínky sú pre vaše chodidlá tiež zlé.
Foto: shutterstock/Madpotato

Ak sú príliš tesné a vyrobené z umelých materiálov, problém sa ešte zhorší. Najväčším nepriateľom suchých pät sú šľapky, najmä žabky. Majú tenkú podrážku a neposkytujú dostatočnú oporu. Topánky na podpätku a balerínky sú pre vaše chodidlá tiež zlé.

TIP! Ak máte popraskané päty, kupujte si topánky z prírodnej kože alebo z materiálov, ktoré umožňujú nohám dýchať.

Domáce prostriedky na popraskané päty. Vyrobte si vyhladzujúci kávový peeling

Ak chcete zlepšiť vzhľad svojich pät, neškriabte si ich a neodstraňujte zrohovatenú kožu sami. Domáce peelingy budú fungovať veľmi dobre. Ich úlohou je vyhladiť a zjemniť epidermu. Okrem toho zlepšujú krvný obeh. Budete potrebovať:

Domáce prostriedky na popraskané päty. Vyrobte si vyhladzujúci kávový peeling.
Foto: shutterstock/Arylanna

2 polievkové lyžice mletej kávy,

1 PL olivového oleja,

1 čajovú lyžičku citrónovej šťavy.

Všetky ingrediencie dôkladne premiešajte a naneste na chodidlá. Jemne masírujte, nechajte kašu pôsobiť 15 minút a zmyte ju vlažnou vodou. Na záver naneste na päty intenzívny hydratačný krém. Túto kúru môžete bez problémov aplikovať raz týždenne.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ako sa zbaviť opálenia? Zoberte z parapetu, premiešajte a aplikujte na 20 minút. Rýchlo si zosvetlíte pokožku

Suché päty? Zabudnite na pemzu, vyskúšajte spôsob mojej mamy

The post Ženy radi nosia v lete a potom plačú. Päty sú žlté, praskajú a na dotyk pôsobia ako strúhadlo appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj