Skip to content
Menu
Menu

Trofej Štefana Pipu získali volejbalisti Prešova

(vz) – Štvrtýkrát v histórii získali volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov Slovenský pohár a po prvý raz novú Trofej Štefana Pipu, keď v dramatickom päťsetovom finále zdolali v Nitre Svidník 3:2. Prešovčania tak splnili svoj cieľ, s ktorým cestovali pod Zobor, aby vedenie klubu potešili aspoň prvenstvom v Slovenskom pohári.

Šarišanom patrili prvé dva sety, keď sa im darilo na sieti blokovať súpera. Na dobrej ceste boli aj v treťom dejstve, keď viedli 16:14, ale koncovka aj štvrtý set patrili volejbalistom spod Dukly. V rozhodujúcom sete prvý mečbal mali Svidníčania 14:13. Prešov vyrovnal a záverečnú bodku dal úspešným útokom ich najlepší hráč a kapitán Martin Sopko st. Po skončení povedal s úsmevom: “Odľahčene povedané, museli sme to trochu zdramatizovať, prvé dva sety boli veľmi jednoznačné. Ak by sme vyhrali 3:0, možno by sme teraz neprežívali také silné emócie. Svidník nás neskôr zatlačil, museli sme sa aj strachovať o výsledok. Tajbrejk bol správnym vyvrcholením, do stavu 13:13 nikto nevedel, kto vyhrá. Šťastie sa priklonilo na našu stranu, z čoho sa veľmi teším, lebo zápas bol veľmi náročný.” 

V strede Ivo Mikovčík s hráčmi Prešova sa tešia zo zisku Slovenského pohára v superfinále Slovenského pohára mužov vo volejbale. / FOTO SOŠV/TASR – Veronika Mihaliková

Tréner Prešova Marek Kardoš dodal: “Sme radi, že sa sezóna končí víťazstvom, ľudia v našom klube si to zaslúžia. Tiež mám radosť, že sme opäť uspeli vo východniarskom derby. Po dvoch setoch začal hrať súper veľmi dobre, klobúk dole. Pre divákov to bol ideálny priebeh, som rád, že s víťazným koncom pre nás.”

VK MIRAD UNIPO PREŠOV – TJ SLÁVIA SVIDNÍK 3:2 (17, 19, -22, -13, 14)

Prešov: P. Porubský 2, M. Sopko st. 17, Mudo 8, Szarek 22, Ščerba 14, Macko 15, libero T. Lampart (Hudák 0, Velička 0, Mikovčík 0, Drobňák 2).

Svidník: Marjov 1, R. Vitko 0, Š. Kozák 23, Matušovský 3, Pietrzak 20, M. Petráš 23, libero M. Vitko (Jurko 6, Šellong 4, B. Skasko 0, Gula 0). Rozhodovali: Malík a Královič, bez divákov.

Uprostred Lukasz Szarek so soluhráčmi oslavujú víťazstvo v superfinále Slovenského pohára mužov vo volejbale. / FOTO SOŠV/TASR – Veronika Mihaliková

 

 

Komunálne voľby 2022 - Platená inzercia

PaedDr. Patrik Tomič MBA