Menu

Víťazná rozlúčka s Európskou ligou

Prečítať článok

Tatran Prešov – CS Dinamo Bukurešť 32:27 (18:11)

(vz) – Posledným zápasom v Európskej lige proti rumunskému celku CS Dinamo Bukuresť sa prešovský hádzanári rozlúčili víťazstvom. Do zostavy Tatrana sa vrátil Linhares.

Domáci začali aktívne a po štyroch minútach vyhrávali 4:0, hostia sa snažili doťahovať, ale  Tatran mal hru pod kontrolou. Dobre bránil a po úspešných zákrokoch brankára Colodetiho mu vychádzali rýchle protiútoky. Niekedy sa hráči núkali kto dá gól. Na prestávku odchádzali s náskokom siedmich gólov Hráči Dinama sa snažili, no domáci im dovolili stiahnuť len na rozdiel štyroch gólov a rumunskému tímu tak vrátili prehru z Bukurešti.  Prešov aj napriek kontumačnej výhre nad Fuchse Berlín a zisku bodov s Dinamom v záverečnom zápase zostal v B skupine na poslednom šiestom mieste a účinkovanie v Európskej lige sa pre neho skončilo.

Slavko Goluža, tréner Tatrana: “Bol to ďalší ťažký a dôležitý zápas po dlhej ceste z Bitoly. Prvý polčas sme hrali dobre aj napriek tomu, že sa tam objavili nejaké chyby. Veľmi dobre sme bránili, v obrane sme si pomáhali, boli sme agresívni. Naopak v druhom polčase sme v obrane upustili od toho, čo sme si hovorili cez polčas. Chýbal  nám kontakt a nepomohli sme ani brankárom, ktorí sa tým pádom nemali na čom chytiť. Máme úzky káder, a preto musíme hrať v útoku trpezlivo a nie strieľať na bránu za pätnásť  sekúnd. Ďalšia vec, ktorú potrebujeme, je dávať súperovi ľahké góly z protiútoku a v pohode si rozohrať hru na postavenú obranu. Škoda, že sme náskok z prvého polčasu neudržali, hralo by sa nám ľahšie. Potrebujeme koncentráciu na celý zápas. Som veľmi rád, že sa po štyroch mesiacoch na ihrisko vrátil Gili (Linhares) a chlapcom gratulujem k víťazstvu.“

Oliver Rábek, najlepší strelec Tatrana: Každé víťazstvo vždy poteší, teší aj toto dnešné na záver nášho účinkovania v Európskej lige. Do zápasu sme chceli vstúpiť s dobrou obranou a ťahaním rýchlych protiútokov, premieňaním vyložených šancí. Ďalším cieľom bolo urobiť minimum technických chýb, čo sa nám v prvom polčase darilo naplniť a napokon sme do úspešného konca dotiahli aj celý zápas.“

Nuno Santos: „Sme smutní, že sme sa nedostali ďalej zo skupinovej fázy. Ale teší nás, že sme sa s ňou rozlúčili víťazne. Urobili sme niekoľko chýb, stratili zopár lôpt, ale najdôležitejšie je, že sme sezónu v Európskej lige ukončili úspešne. Sme veľmi hrdí, keďže sme mali v tíme veľa problémov, takže takéto výsledky vás vždy motivujú tlačiť na dobré výkony. Musíme ostať na pozitívnej vlne a využiť to už v najbližšom zápase s Košicami.“

Tatran: Čupryna, Colodeti – Rábek 8/3, Santos 7, Pacecho 5, Fech 1, Linhares 1, Rečičár 2, Michalka, Grzentič, Hernandez 6/1, Carapkin 2. Najviac gólov súpera: Bannour 11, Humet a Hantaru po 4. Rozhodovali: Metalari a Nikolovski(MKD).  Pokutové hody: 5/4 – 3/2, vylúčenia: 2:4.

V stredu večer čaká Tatran dohrávka 13. kola Niké handball extraligy na palubovke košického celku Crow Pred reprezentačnou prestávkou sa zverenci trénera Slavka Golužu predstavia v domácej súťaži ešte raz. V sobotu 6. marca o 18. h privítajú doma HKM Šaľa.