Skip to content
Menu
Menu

Mikulášsku nádielku rozdali deťom z rodín v núdzi

(ako) – Radnica pripravila pre deti zo sociálne slabších rodín v meste mikulášske balíčky. Rozdali ich síce o deň neskôr, ale predsa. Potešili tak okolo 100 detí. Pomohli však aj rodinám v núdzi a osamelým seniorom vďaka zbierke v rámci akcie Potrebujeme a navzájom – Staň sa aj ty Mikulášom. Za 4 hodiny vyzbierali od Prešovčanov 250 kg trvanlivých potravín.

Mikulášske balíčky si pre hrozbu šírenia koronavírusu prišli prevziať rodičia s deťmi osobne v priestoroch radnice. Čakali ich pracovníci Odboru služieb pre občanov MsÚ v Prešove v tradičnom oblečení a pri stromčeku, aby im odovzdali sladkosti.


„Aj keď nádielka nebola spojená s kultúrnym programom, zamestnanci Odboru služieb pre občanov sa snažili vyčariť deťom úsmev na tvári veselými doplnkami – červeným oblečením, čiapkami a čelenkami. Nechýbal ani Mikuláš, z ktorého mali deti veľkú radosť,“ informovala referentka tlačového oddelenia Lenka Šitárová.
Dodala, že mesto týmto spôsobom pomohlo rodičom, ktorí sú v zlej ekonomickej situácii, aby si aj ich deti našli sladký balíček od Mikuláša. Príjem rodičov totiž často nepostačuje ani na zabezpečenie základných životných potrieb rodiny a súčasná pandemická situácia tento stav ešte zhoršila.

Foto: presov.sk