Skip to content
Menu
Menu

Rozhodnutie padlo. Novým riaditeľom správy prešovských ciest bude Kamil Sepeši

(ako) – Na včerajšom zasadnutí mestského zastupiteľstva pred poslancami stála voľba nového riaditeľa a konateľa spoločnosti Správa a údržba komunikácií mesta Prešov. Súčasný konateľ, Martin Kolesár sa totiž pozície vzdal a k 23. máju odchádza. Mesto vypísalo výberové konanie ešte v marci. Zúčastnil sa ho jediný záujemca a tým bol Kamil Sepeši. Komisia jeho vymenovanie odporučila a primátorka Andrea Turčanová tento návrh predložila poslancom.

Poslanci zároveň umožnili Kamilovi Sepešimu krátko odprezentovať víziu vedenia spoločnosti, návrh opatrení a scenár, ako by mohla spoločnosť ďalej fungovať. Pre väčšinu poslancov nebol Kamil Sepeši neznámym človekom. Na radnici totiž pôsobil 12 rokov na odbore verejnoprospešných služieb, dokonca aj v riadiacej funkcii.

Viacerí poslanci verejne poďakovali Martinovi Kolesárovi za odvedenú prácu a jeho odstúpenie hodnotili ako akt zúfalstva. Otvorene hovorili o malej podpore zo strany mesta voči spoločnosti a kritizovali aj to, že dodnes nemá sídlo.

Poslanec Dušan Demčák podal protinávrh. Podľa neho by sa mal konateľom stať terajší riaditeľ technických služieb Milan Tóth. Hovoril dokonca o možnosti zlúčenia oboch spoločností. Podporil ho v tom aj kolega Martin Lukáč. Sepešiho v súčasnej situácii označil za ďalšieho „obetného baránka“.

Peter Krajňák návrhy kolegov považoval za amaterizmus. „Výberové konanie bolo a jeho výsledok treba akceptovať. Schválili sme investičné plány a tie sa nesmú zastaviť,“ konštatoval Krajňák.

Primátorka Andrea Turčanová ďalšiu diskusiu rázne zastavila a upozornila, že návrh na vymenovanie konateľa má právo podávať ona, nie poslanci a dala hlasovať. Za Kamila Sepešiho hlasovalo 17 poslancov, 1 bol proti, 7 sa zdržali a 5 nehlasovali. Rozhodnutie, aj keď tesné, teda padlo. Primátorka ešte zaželala Sepešimi veľa šťastia, lebo ho bude potrebovať.