Skip to content
Menu
Menu

V zariadení pre seniorov na Cemjate spustili nový systém rezervácie návštev

(ako) – V Zariadení pre seniorov Harmónia, Prešov – Cemjata zvládli koronakrízu výborne. Počas mimoriadnej situácie sa u klientov ani zamestnancov nepotvrdil žiadny prípad ochorenia COVID-19. V opatreniach však nepoľavujú ani teraz. Seniorov chránia aj pomocou online registrácie hostí.

Zariadenie pre seniorov na Cemjate postupne aplikuje uvoľnené opatrenia a prispôsobuje režim pre klientov v závislosti od aktuálnej situácie. Návštevy sú už povolené, ale k seniorom sa príbuzní dostanú až po registrácii. Zariadenie totiž spustilo na svojej webovej stránke rezervačný systém, ktorý má preventívne chrániť klientov od možnej nákazy.

Návšteva formou objednávky

Nový systém pre návštevy slúži na to, aby zaevidoval v akej časti zariadenia sa hostia budú pohybovať, respektíve s kým budú prichádzať do kontaktu. V prípade ak by sa u niektorého z klientov zariadenia objavilo podozrenie na prítomnosť ochorenia COVID-19, personál bude môcť jednoducho dohľadať každú osobu, ktorá prišla do kontaktu so seniormi alebo personálom. Zároveň budú môcť odizolovať všetky osoby, ktoré boli potenciálne ohrozené koronavírusom a zaistiť tak bezpečnosť pre ostatných klientov.

Rezervačný systém funguje tak, že príbuzní môžu prísť na návštevu formou objednávky, v ktorej je potrebné uviesť čas, dátum, meno navštevovaného klienta, budovu a miestnosť. Pred každým vstupom do interiéru je však naďalej nevyhnutná dezinfekcia rúk a povinné nosenie rúška na tvári. Nakoľko ide o skupinu ľudí, ktorá je najviac ohrozená ochorením COVID-19, bude všetkým návštevníkom odmeraná aj teplota.

Spoločenské podujatie

Riaditeľ ZpS Harmónia Dušan Demčák pri tejto príležitosti  pre celý pracovný kolektív pripravil spoločné podujatie a vyjadril vďaku za ich obetavosť a nezištnú pomoc. „Cítil som, že tento kolektív už potrebuje byť spolu. Potrebuje sa posunúť, nakopnúť a pokračovať v práci ako doteraz. Na tomto stretnutí sa navzájom povzbudzujeme a aj keď to nie je vždy ľahké, spoločnými silami sa nám pandémiu darí úspešne zvládať,“ dodal Demčák.

Zariadenie pre seniorov na Cemjate zvládlo uplynulé obdobie bez komplikácií, a to vďaka tomu, že sa všetci zamestnanci a klienti správali zodpovedne a dodržiavali prísne hygienické a bezpečnostné opatrenia. Podujatia sa zúčastnila aj primátorka Andrea Turčanová. Vedeniu zariadenia odovzdala ďakovný list, ale poďakovala aj všetkým zamestnancom  za ich ľudský a profesionálny prístup k povinnostiam počas mimoriadnej situácie. „Chcem všetkých pracovníkov povzbudiť k tomu, aby nepoľavili vo svojom úsilí a popriať im dostatok energie, ktorú budú určite potrebovať, aby naďalej chránili zdravie našich seniorov,“ uviedla primátorka.

Foto: presov.sk