Skip to content
Menu
Menu

Vianočné trhy nebudú, ale mesto prichádza s novinkou

(ako) – Núdzový stav je predĺžený do konca roka a ani Vianoce nebudú také, na aké sa každý rok Prešovčania tešia. Tradičné vianočné stánky tento rok v centre nebudú. Radnica však prichádza s návrhom pre majiteľov reštaurácií a kaviarní, aby ľudia o vianočné špeciality a obľúbené nápoje neprišli celkom.

Vedenie mestského úradu má záujem na tom, aby vianočná atmosféra v meste bola. „Tento rok umožníme všetkým majiteľom a prevádzkovateľom gastro podnikov v centre mesta, aby počas vianočného obdobia mohli  ponúkať pri svojich prevádzkach jedlá a nápoje. Mesto Prešov im ponúka možnosť, aby si pred svojou prevádzkou v rámci dĺžky fasády objektu umiestnili stôl a stoličky. Každá prevádzka, ktorá prejaví záujem o takúto možnosť, musí zaslať žiadosť na adresu: podatelna@presov.sk.,“ informoval hovorca mesta Vladimír Tomek.

Gastro prevádzky prejavili záujem

Zatiaľ avizovalo predbežný záujem takmer 30 prevádzok v centre mesta. Podmienkou je, aby každá z reštaurácií a kaviarní zabezpečila poskytovanie jedál a občerstvenia hygienicky vyhovujúcim spôsobom, a zároveň v súlade s požiadavkami aktuálneho Opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR. „Aj v tomto mimoriadne ťažkom období nám veľmi záleží na tom, aby naše mesto nestratilo svoje osobité vianočné čaro. Urobíme všetko preto, aby ste v Prešove aj tento rok zažili krásu Vianoc a nadýchli sa adventnej atmosféry priamo na pešej zóne,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Vianočnú výzdobu urobia

Počas adventného obdobia nebude chýbať v centre Prešova a v jednotlivých mestských častiach vianočná výzdoba, pričom hlavnou dominantou bude aj tento rok vianočný stromček pri Konkatedrále sv. Mikuláša. „Pri prechádzke mestom bude obyvateľov čakať aj niekoľko vizuálno-akustických prekvapení, ktorými sa budeme snažiť čo najviac spríjemniť najkrajšie sviatky roka všetkým ľuďom,“ dodal Vladimír Tomek..

Foto: pk