Skip to content
Menu
Menu

Štát podporí firmu FTE automotive, chce podnikať v Prešove

(pv) – Štát podporí spoločnosť FTE automotive Slovakia, s. r. o., pri stavbe jej technologického centra pre opravy brzdových strmeňov v existujúcom výrobnom závode v Prešove. V stredu o tom rozhodla vláda, keď schválila návrh Ministerstva hospodárstva SR na poskytnutie investičnej pomoci vo výške 460-tisíc eur vo forme úľavy na dani z príjmu.

Vďaka investícii by malo vzniknúť 30 nových pracovných miest. „Plánované investičné náklady, ktoré budú vynaložené v rámci realizácie investičného zámeru, sú v celkovej nominálnej výške 506-tisíc eur a oprávnené mzdové náklady sú v celkovej nominálnej výške takmer 1,5 milióna eur,” uvádza sa v predloženom materiáli.

Komplexný podnik

FTE automotive Slovakia sa venuje výrobe a repasovaniu hydraulických bŕzd a brzdových dielov. Zamestnáva 75 ľudí. Cieľom plánovaného technologického centra bude vývoj inovatívnych a technologických metód, ktoré budú aplikované pri oprave jednotlivých typov strmeňov za účelom opätovného použitia opotrebovaných strmeňov alebo ich náhrad pre automobily.

„Vybudovaním technologického centra dôjde tiež k transferu know-how v rámci skupiny FTE automotive Group. Zároveň prepojenie výrobného závodu a technologického centra bude mať za následok vytvorenie komplexného podniku prevádzkujúceho aj činnosti s vyššou pridanou hodnotou,” konštatuje sa v predloženom materiáli.

Ilustračné foto: archív FTE automotive