Skip to content
Menu
Menu

Zákaz odbočenia z Vranovskej na ulicu Na Tablách je už zrušený

(ako) – Našli kompromis a vyšli v ústrety obyvateľom Družstevnej ulice, ktorí museli od začiatku mája rešpektovať prejazd kamiónov okolo svojich domov. Od stredy 10. júna 2020 je zrušený zákaz ľavého odbočenia z Vranovskej ulice na ulicu Na Tablách.

K tomuto kompromisu došlo po rokovaní zástupcov radnice a investora, teda Slovenskej správy ciest. Spoločne hľadali riešenie pre obyvateľov Družstevnej ulice. „Na základe dohody prijatej na Dopravnej komisii mesta Prešov boli vykonané potrebné opatrenia, aby mohli vodiči, ktorí prechádzajú po Vranovskej ulici, opäť využívať možnosť odbočenia na ulicu Na Tablách. Na pravej strane cesty I/18 boli v priebehu víkendu položené asfaltové vrstvy vozovky. Okrem toho bol spracovaný projekt dočasného dopravného značenia s vytvorením samostatného odbočovacieho pruhu na ulicu Na Tablách. Tento projekt bol prerokovaný Krajským dopravným inšpektorátom Prešov,“ informoval hovorca prešovskej radnice Vladimír Tomek.

Od stredy 10. júna 2020 bude zrušený zákaz ľavého odbočenia z Vranovskej ulice na ulicu Na Tablách.

Odbočenie bude dovolené do konca augusta

Týmto dopravným opatrením sa priamo sprístupnia z Vranovskej ulice prevádzky na ulici Na Tablách a v priemyselnej časti Družstevnej ulice, a zároveň dôjde k opätovnému zaslepeniu Družstevnej ulice prostredníctvom dopravných stĺpikov.

Ľavé odbočenie z Vranovskej ulice na ulicu Na Tablách bude možné využívať približne do konca augusta 2020, následne sa začnú stavebné práce na vozovke v smere od Kapušian do Prešova.

Foto: FB mesto prešov, pk

Komunálne voľby 2022 - Platená inzercia

PaedDr. Patrik Tomič MBA