Skip to content
Menu
Menu

NA VRANOVSKEJ SA TVORIA KOLÓNY, DÔVODOM JE REKONŠTRUKCIA CESTY 

(ako) – Slovenská správa ciest začala s rekonštrukciou cesty I/18 Prešov – Lipníky. Na najviac vyťaženom úseku v meste, ktorý je tranzitom pre nákladnú, prímestskú aj osobnú prepravu je teraz prejazd obmedzený. Denná intenzita dopravy je tu okolo 30-tisíc vozidiel.Už na začiatku prác sa na komunikácii tvoria dlhé kolóny, ktoré znamenajú časové zdržanie. Prvé komplikácie sa prejavili aj na Družstevnej ulici.

Dopravné obmedzenia spôsobilo aj  zrušenie odbočovacieho pruhu na Vranovskej ulici v križovatke s ulicou Na Tablách v smere z Prešova na Kapušany.

„Vodiči môžu využiť nasledujúcu odbočku cez Fintickú a Družstevnú ulicu. Týmto spôsobom je zabezpečená obslužnosť komunikácie Na Tablách,“ informovala tlačová referentka prešovskej radnice Lenka Šitárová. Odbočenie na ulicu Na Tablách v smere z Kapušian je bez dopravných obmedzení.

Majitelia prevádzok hromžia

Pozdĺž Vranovskej ulice je viacero prevádzok, je to priemyselná a obchodná zóna. Majitelia netušili, že rekonštrukcia prinesie aj zákaz odbočovania z hlavnej cesty. Ich zásobovanie je pritom možné len z komunikácie. Rovnako zamestnanci majú problém dostať sa do práce. Majitelia prevádzok v pondelok na ceste protestovali. Nepáčilo sa im, že ich o situácii nikto neinformoval, že neboli prizvaní na stavebné konanie a nemohli sa na situáciu, ktorá potrvá dlhé mesiace pripraviť. SSC ako investor neinformovala verejnosť v predstihu, ale ani stavebný úrad na prešovskej radnici. Už v procese stavebného konania predsa muselo byť jasné, že nepôjde len o obmedzenia pre vodičov. Niet sa čo čudovať, že podnikatelia sú zúfalí aj nahnevaní.

Rekonštrukcia potrvá do konca roka

Ide o úsek dlhý 7, 66 kilometra a náklady sa pohybujú na úrovni 11,2 mlióna eur. Slovenská správa ciest informovala, že rekonštrukciou cesty I/18 Prešov – Lipníky sa odstráni nevyhovujúci technický stav cestného telesa. Účelom stavby je z hľadiska komplexného riešenia v danom území zabezpečiť plynulosť a bezpečnosť cestnej dopravy a zlepšenie podmienok životného prostredia. Dopravné obmedzenia v tomto úseku potrvajú od mája 2020 približne do konca roka, ale nie je vylúčené, že to bude trvať dlhšie.

Foto: fb Vancak Slavo, Polícia SR – Prešovský kraj

Komunálne voľby 2022 - Platená inzercia

PaedDr. Patrik Tomič MBA