Skip to content
Menu
Menu

DOPRAVNÉ OBMEDZENIA ZAŽIJÚ OD ZAJTRA AJ SEKČOVČANIA

Prečítať článok

(ako) – S opravami ciest sa roztrhlo vrece. Robia sa cesty okolo OC Forum, rekonštruuje sa Jarková ulica, tranzit v smere na Vranov, Bardejov a Svidník, teda Vranovská ulica a od piatku sa začne s opravou  vyťaženej komunikácie  na Ulici Arm. Generála Svobodu. Opravovať sa budú aj zastávky MHD.

Komunikácia na Sekčove bude od 8.5. do 17.5.2020 čiastočne uzavretá. Dôvodom je odstraňovanie deformácií na povrchu vozovky.

„Pravý jazdný pruh tak bude uzavretý v oboch smeroch jazdy, a to v úseku od zastávky MHD Martina Benku po úroveň OD Möbelix. Z tohto dôvodu na križovatke Arm. gen. Svobodu – Zemplínska – OC Kaufland nebude možné odbočiť na Zemplínsku ulicu a na parkovacie plochy priľahlých obchodných centier a obchodných jednotiek. Dopravný prístup na Zemplínsku ulicu bude zabezpečený obojsmerne, a to z križovatky Arm. gen. Svobodu – Pavla Horova a následne okolo bytového domu Arm. gen. Svobodu č. 2, 4, 6 a supermarketu Karmen,“ informovala tlačová referentka prešovskej radnice Lenka Šitárová.

Dopravný prístup

K parkovacím plochám priľahlých obchodných centier a obchodných jednotiek bude zabezpečený dopravný prístup obojsmerne. Konkrétne z križovatky Arm. gen. Svobodu – Martina Benku – účelová komunikácia k OC Kaufland, pravostranne z križovatky Arm. gen. Svobodu – účelová komunikácia k OD Möbelix.

Frézovať budú večer

Dopravné obmedzenia by nemali byť až také citeľné. Podľa plánu sa má totiž vozovka frézovať vo večerných a nočných hodinách z piatka na sobotu. V nedeľu by sa mali opravovať kanalizačné vpuste a deformácie povrchu v priestore zastávok MHD Martina Benku, smer Solivar a smer Ľubotice. Vozidlá MHD budú zastavovať v uzatvorenom pravom jazdnom pruhu a cestujúci budú do vozidiel nastupovať z priestoru zastávky MHD.

Cestná dopravná signalizácia na predmetnej križovatke bude počas celého trvania čiastočnej uzávierky vypnutá.