Skip to content
Menu
Menu

Dráhari o pohárové body

Prešovský velodróm Pod Kamennou baňou bol dejiskom ďalšieho podujatia Slovenského pohára v dráhovej cyklistike. Na programe boli stíhacie preteky jednotlivcov a družstiev a omnium (scratch, tempo, vylučovacie preteky, bodovacie preteky). Júnový Slovenský pohár bol pre viacerých aktérov dobrou previerkou pred majstrovstvami Slovenska v dráhovej cyklistike mládeže, ktoré sa na velodróme uskutočnia 1. až 3. júla. Z východniarov sa najviac darilo členom klubu Cyklo Spiš Levoča. Juniorka Klaudia Varšová zvíťazila v omniu a bola bronzová v stíhacích pretekoch jednotlivkýň. Striebornú medailu v omniu získal starší žiak Maroš Kolesár.

Stíhacie preteky jednotlivcov – juniori (3 km) 1. A. Haľak (Železiarne Podbrezová) 3:44,9 min (v kvalifikácii 3:44,5), juniorky (2 km): 1. S. Bodoríková (Dohňany) 2:51,5 (v kvalifikácii 2:49,5), 3. K. Varšová (Cyklo Spiš) 2:50,7, kadeti (2 km): 1. L. Vranák (Dohňany) 2:33,2 (v kvalifikácii 2:31,1), kadetky (2 km): 1. E. Smatanová (CA Trenčín) 3:01,3, 2. M. Závacká (Cyklo Spiš) 3:20,3, starší žiaci (2 km): 1. D. Hulala (CyS – Akadémia P. Sagana) 2:45,3, žiačky (1,5 km): 1. L. Hudoková (Dohňany) 2:13,5 (v kvalifikácii 2:12,2), 5. Z. Lazarová (Cyklo Spiš) 2:20,9, mladší žiaci (1,5 km): 1. J. Záchenský (CyS – Akadémia P. Sagana) 2:10,8, 4. Š. Kohut (PROefekt Košice) 2:37,8 (v kvalifikácii 2:36,5), stíhacie preteky družstiev – kadeti: 1. CK Epic Dohňany, žiaci: 1. CyS – Akadémia P. Sagana, 2. M. Černický, T. Ištvánik (obaja Cyklo Spiš), Kalenčík (Slávia Trenčín), Májik (Žiar nad Hronom), žiačky: 1. Dohňany, 2. Lazarová (Cyklo Spiš), M. Mečírová, K. Mečírová (obe Olympik Trnava), Z. Mertová (PROefekt Košice), omnium (scratch, tempo, vylučovacie preteky, bodovacie preteky) – juniori: 1. R. Riška (Dohňany) 153 bodov, juniorky, kadetky: 1. K. Varšová (Cyklo Spiš) 168, 6. M. Závacká (Cyklo Spiš) 52, kadeti: 1. M. Haluška (Dohňany) 146, 5. P. Perháč (Cyklo Spiš) 92, starší žiaci: 1. L. Gardian (CyS – Akadémia P. Sagana) 117, 2. M. Kolesár (Cyklo Spiš) 115, žiačky: 1. L. Hudoková (Dohňany) 122, 5. Z. Lazarová (Cyklo Spiš) 74, mladší žiaci: 1. J. Záchenský (CyS – Akadémia P. Sagana) 143, 4. Š. Kohút (PROefekt Košice) 28. Program majstrovstiev Slovenska v dráhovej cyklistike mládeže (juniori, juniorky, kadeti, kadetky, starší a mladší žiaci, žiačky), vytrvalostné disciplíny – 1. júl, 10.30 až 14. h: stíhacie preteky jednotlivcov – kvalifikácia, 14.45 až 16. h: stíhacie preteky – finále, 16.40 až 18. h: vylučovacie preteky, 2. júl, 10. až 12.20 h: stíhacie preteky družstiev, 13.20 až 15. h: scratch, 15.30 až 18.30 h: bodovacie preteky, 3. júl, 10. až 13. h: omnium – scratch, tempo, 13.40 až 17.30 h: omnium – vylučovacie preteky, bodovacie preteky.