Skip to content
Menu
Menu

Neverte podvodníkom

Polícia upozorňuje na nový ,,modus operandi“, ktorý začali podvodníci využívať v Trenčianskom kraji. Nie je vylúčené, že sa o to pokúsia aj v inej časti Slovenska. Ich terčom sú seniori.

Prešovská krajská polícia na sociálnej sieti zverejnila prípad 83- ročnej ženy z Partizánskeho. Včera dopoludnia jej zavolala na pevnú linku neznáma žena, ktorá jej oznámila, že je policajt a opýtala sa jej, koľko má doma v hotovosti peňazí a aké má cennosti.

Staršej žene tvrdila, že dole je polícia, že je v ohrození života, lebo sa bude strieľať. Inštruovala vystrašenú ženu k tomu, aby všetky cennosti vložila do tašky aj s hotovosťou 17- tisíc eur a tašku vyhodila von z okna a následne si ľahla na zem.

Dôchodkyňa páchateľku poslúchla, no potom ako sa spamätala zo šoku, zavolala svojmu známemu, že ju okradli. Následne bolo poškodenej opäť volané na pevnú linku a požadované, aby vyhodila ešte 5-tisíc eur, čo však už neurobila.

Polícia v Partizánskom sa prípadom začala okamžite zaoberať. Podľa doterajších zistení, na zverejnených fotografiách by mal byť jeden z páchateľov uvedeného skutku. Na odchod z miesta činu páchatelia pravdepodobne použili modrý Opel Insignia.

Ak ste spoznali osobu na fotografii, poznáte majiteľa auta Opel Insignia alebo viete polícii poskytnúť akékoľvek informácie k uvedenému skutku, kontaktujte nás na známom čísle 158 alebo prostredníctvom našej Facebookovej stránky Polícia SR- Trenčiansky kraj.

Polícia zároveň žiada aj starostov miest a obcí, aby aj prostredníctvom miestnych rozhlasov informovali a poučili svojich starších občanov na tento druh podvodu, aby nenaleteli falošným policajtom a nevyhadzovali peniaze a cennosti von z okna.

Foto: KR PZ Trenčín