Skip to content
Menu
Menu

TRHOVISKO PRI CENTRUME JE OTVORENÉ

(ako) – Prvá fáza uvoľňovania opatrení a zákazov v súvislosti s koronavírusom priniesla Prešovčanom dobrú správu. Trhovisko pri Centrume je od dnešného dňa znova otvorené.  Prevádzkové hodiny trhoviska sú od 7. do 15. hodiny od pondelka do soboty. V pracovných dňoch od 9. do 11-tej hodiny je čas vyhradený pre osoby nad 65 rokov.

Vstup kupujúcich  je regulovaný správcom trhoviska, aby nedochádzalo k nadmernej kumulácii osôb. Ak si ľudia chcú nakúpiť, mali by rešpektovať pokyny správcu trhoviska. Ako informoval hovorca prešovskej radnice Vladimír Tomek, pohyb po predajnej ploche je povinný jedným smerom od vstupu smerom k východu.V areáli je prísne zakázaná konzumácia potravín a nápojov.

Vstup je povolený len s rúškom a rukavicami

Počet predajcov na trhovisku je regulovaný správcom, aby boli zabezpečené dostatočné rozostupy medzi predajcami na jednotlivých predajných stoloch s minimálnou vzdialenosťou 2 metre. Predajcovia sú povinní mať počas predaja rúška a rukavice. Rovnako návštevníci trhoviska budú mať povolený vstup len v rúšku, ale doporučujú sa aj rukavice. Vhodné tiež je, aby sa kupujúci zdržiavali na trhovisku len nevyhnutný čas potrebný na nákup a uvoľnili priestor ďalším záujemcom.  

Foto: prešov.sk