Skip to content
Menu
Menu

V NÁRUČI SA O SENIOROV POSTARALI DOBRE, NEMAJÚ KORONAVÍRUS

Prečítať článok

(ako) – Zariadenie pre seniorov Náruč v Prešove prešlo testovaním na COVID-19 u zamestnancov aj klientov. Všetky testy boli negatívne, čo znamená, že koronavírus sa do tohto zariadenia nedostal.

V zariadení Náruč na Veselej ulici na mieste odobrali 78 vzoriek. Vyhodnotili najprv zamestnancov a u všetkých 19 sa COVID-19 nepotvrdil. Po zamestnancoch prišli na rad aj samotní klienti zariadenia, ktorými sú seniori, teda najviac ohrozená skupina ľudí. Podľa informácie hovorcu prešovskej radnice Vladimíra Tomeka, vzorky odobrali všetkým 146 seniorom. V priebehu 48 hodín prišla do zariadenia dobrá správa. Testy potvrdili, že ani jeden zo seniorov nemá koronavírus.

„Máme z toho veľkú radosť. Potvrdilo sa nám, že pracovné procesy sme nastavili správne. Klientom ďakujem za ich pochopenie a trpezlivosť. Spolupracovníkom za ich obetu a zodpovedný prístup k práci. Všetci sú úžasní, patrí im môj veľký obdiv a poďakovanie. Rodinných príslušníkov našich klientov prosím, aby boli trpezliví. Aj naďalej budeme dodržiavať všetky opatrenia na minimalizovanie ohrozenia zdravia a bezpečnosti tak, aby sa neskôr mohli stretnúť so svojimi blízkymi,“ uviedol riaditeľ Zariadenia pre seniorov Náruč Jozef Dobrovič. 

Zariadenie tak môže naďalej fungovať v nezmenenom režime, ktorý tu bol zavedený už pred testovaním s dôrazom na dodržiavanie prísnych hygienických opatrení v zmysle nariadenia Úradu verejného zdravotníctva SR.

Foto: presov.sk