Skip to content
Menu
Menu

Fico pôjde na významnú obchodnú návštevu do Číny, rokoval o tom štátny tajomník Marek Eštok (foto)

Prečítať článok

18.4.2024 (SITA.sk) – Slovensko pripravuje významnú pracovnú cestu do Číny. Ako informuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR na sociálnej sieti, oficiálna návšteva sa uskutoční pod vedením predsedu vlády SR spolu s podnikateľskou misiou.

V tejto súvislosti rokoval štátny tajomník rezortu Marek Eštok s čínskym veľvyslancom na Slovensku Cai Ge.

Cieľom nadchádzajúcich konzultácií s partnerským rezortom zahraničia bude nielen prehĺbenie nášho dlhoročného všestranného dialógu, ale predovšetkým príprava významnej návštevy predsedu vlády SR Roberta Fica v Číne, ktorá sa uskutoční v júni tohto roku,“ uviedol Eštok, ktorý už budúci týždeň odcestuje na prípravné rokovania do Pekingu.

Ako zdôrazňuje ministerstvo, Čína je kľúčovým partnerom Slovenska v oblasti Tichomoria s výrazným ekonomickým potenciálom. Plánovaná pracovná cesta bude mať preto okrem politického aj ekonomický charakter.

Eštok absolvuje v Pekingu okrem politických konzultácií aj sériu návštev vybraných spoločností v čínskom priemyselnom parku.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Predseda vlády, štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR
Zdroj: SITA.sk – Fico pôjde na významnú obchodnú návštevu do Číny, rokoval o tom štátny tajomník Marek Eštok (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.