Skip to content
Menu
Menu

3 najlepšie prírodné hnojivá pre reďkovky. Zelenina po nich rastie rýchlejšie a tá chuť je neopísateľná!

Prečítať článok

Reďkovka je prvou jarnou zeleninou, ktorá nás teší svojou sviežou chuťou a prítomnosťou rôznych vitamínov.

Určite sa ju mnohým záhradkárom už podarilo zasiať vo svojich záhonoch. Samozrejme, chceme, aby reďkovka rástla bohato, bola veľká, horká, chrumkavá a v takomto prípade sa bez prihnojenia nezaobídete.

Reďkovky na pôdach chudobných na živiny odporúčam kŕmiť len prírodnými hnojivami, keďže vegetačné obdobie je veľmi krátke, chemikálie jednoducho nestihnú z plodov vyprchať.

Dnes vám povieme o 3 najvýživnejších a prírodných doplnkoch, vďaka ktorým reďkovky krásne rastú.

Prvým kŕmením je samozrejme výluh z kravského, kuracieho alebo konského hnoja. Tieto organické hnojivá obsahujú rýchlo stráviteľné živiny, vrátane dusíka, fosforu a draslíka.

Hnoj nechajte 5-7 dní lúhovať vo vode, potom ho zrieďte 1 až 10 vodou a zalejte záhon. V prípade kuracieho hnoja ho musíte zriediť až 1 ku 15, pretože hnojivo je silnejšie.

Ale aby som bol úprimný, na jar, keď je ešte chladno, je ťažké a časovo náročné robiť infúzie, je oveľa jednoduchšie kúpiť granulovaný hnoj, rozriediť ho vo vode a okamžite zaliať záhon.

Za týmto účelom rozrieďte 4-5 polievkových lyžíc granúl hnoja v 10 litroch vody a zalejte záhon.

Druhé hnojenie reďkovku veľmi dobre spevní, zväčší sa a vôbec nepraská. Na prípravu hnojiva potrebujeme pol kilogramu dolomitovej múky najjemnejšej frakcie a 3 gramy prášku kyseliny jantárovej.

Suroviny zmiešame, riadky poprášime a potom záhon zalejeme vodou z krhly, aby potrava prešla ku koreňom rastlín.

A tretie hnojenie je roztokom humátu draselného. Je to druh výživného humusového extraktu, ktorý robí pôdu úrodnou.

Na prípravu rozrieďte 1 polievkovú lyžicu humátu draselného v 10 litroch vody. Dôkladne premiešajte a zalejte výsadbu, po tomto hnojení už reďkovky nespoznáte!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

The post 3 najlepšie prírodné hnojivá pre reďkovky. Zelenina po nich rastie rýchlejšie a tá chuť je neopísateľná! appeared first on Šikovník.