Skip to content
Menu
Menu

Ako si pripraviť jamky pri presádzaní paradajok do zeme? Bohatú úrodu získate, ak do zeminy zamiešate túto zmes

Prečítať článok

Paradajky sú jednou z najobľúbenejších zelenín pestovaných v záhradách po celom svete. Ak chcete získať bohatú úrodu paradajok, nestačí rastliny iba zasadiť do pôdy.

Kľúčom k úspechu je jej správne obohatenie, aby sadenici poskytla všetky potrebné zložky. To umožní paradajkám rásť zdravo a bohato plodiť.

Dôležité je, aby bola pôda úrodná a nechýbali v nej potrebné živiny. Preto sa oplatí postarať sa o pôdu už na jeseň a na jar ju dodatočne obohatiť kompostom.

Ako pripraviť pôdu v jamke pri výsadbe paradajok

Pre paradajky sa odporúčajú draselné a fosfátové hnojivá, ktoré sa nalejú na povrch pôdy alebo sa zmiešajú so zemou.

Ak je pôda kyslá, oplatí sa pridať vápno, drevný popol alebo dolomitovú múku. Správne pH umožní paradajkám lepšie plodiť a rýchlejšie rásť.

Minerálne hnojivá by sa mali pridávať počas kvitnutia a sadenia plodov. V počiatočnej fáze rastu rastlín je lepšie sa takýmto hnojivám vyhnúť.

Pred výsadbou sadeníc sa odporúča zalievať pôdu roztokom kvasníc rozpustených vo vode (10 g kvasníc sa zriedi v 10 litroch vody). Naplňte každú jamku týmto roztokom.

Drevený popol obsahuje veľa draslíka. Musí sa nasypať do každého otvoru 100 g. Potom sa pokryje úrodnou pôdou a pôda okolo paradajok sa navyše posype popolom.

Môžete tiež použiť cibuľové šupky. Pridajte ich do jamku pri presádzaní. Chránia paradajky pred škodcami a chorobami a tiež posilňuje imunitný systém a aktivuje rast rastlín.

Vaječná škrupina má tiež veľa živín. Môžu byť pomleté alebo vo forme prášku a nasypané do jamiek pri výsadbe.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

The post Ako si pripraviť jamky pri presádzaní paradajok do zeme? Bohatú úrodu získate, ak do zeminy zamiešate túto zmes appeared first on Šikovník.