Skip to content
Menu
Menu

Kamarátka z práčovne mi prezradila jednu tajnú ingredienciu, vďaka ktorej sú moje uteráky biele ako sneh

Prečítať článok

Osvedčená metóda na krásne voňavú a snehobielu bielizeň je skutočnou lahôdkou pre všetky gazdinky. No každá z nich si uvedomuje, že jednou z najťažších vecí na pranie sú biele uteráky.

V súčasnosti sú spotrebitelia bombardovaní výrobcami lavínou nových a neustále zdokonaľovaných produktov na pranie. Tieto produkty majú dodať oblečeniu hebkosť, dlhú sviežosť a krásnu vôňu.

Ale čo pranie bielych uterákov? Ako viete, kvôli pravidelnému kontaktu s pokožkou a vlhkosťou je potrebné uteráky prať veľmi často.

Občas sa však stane, že práčka a vysoké teploty zničia materiál a celkový vzhľad uterákov.

Osvedčené spôsoby prania uterákov

Bohužiaľ, po mnohých praniach sú uteráky tvrdé a ožmolkované. Existuje však osvedčený spôsob, ako tomu zabrániť. Ako sa ukázalo, oplatí sa pridať do prania uterákov a utierok niekoľko domácich ingrediencií.

Vďaka týmto nenápadným produktom sú uteráky po vypraní veľmi jemné a snehovo biele. Skontrolujte, či ich máte doma!

Pridajte sódu!

Už naše staré mamy vedeli, že aby boli uteráky po vypraní mäkké, nezabudnite ku bielizni do pračky pridať sódu bikarbónu. Táto domáca esenciálna látka dokonale odstraňuje škvrny a dodáva látkam opäť svoj pôvodný tvar a hebkosť.

V akom pomere by sa mala sóda používať ? Najlepšie je pridať 5 lyžíc sódy bikarbóny do pohára vlažnej vody. Potom je potrebné pripravenú zmes dobre premiešať. Ďalšou fázou je naliatie zmesi do bubna práčky.

Ako zabrániť tomu, aby biele uteráky zožltli?

Ak chcete, aby si uteráky zachovali farbu a potrebujete niečo silnejšie ako sódu bikarbónu, určite použite citrónovú šťavu! Nie každý vie, ale citrónová šťava má silné bieliace vlastnosti.

Najlepšie je, ak uteráky tesne pred praním namočíte do roztoku vody a citrónovej šťavy . Vďaka tomuto postupu si vytvoríte prírodné, domáce bielidlo.

Navyše, ak používate prací prostriedok, je dobré pripraviť si zmes vody a citrónovej šťavy. Hotovú tekutinu je po zmiešaní najlepšie naliať priamo do bubna práčky.

Čo na to hovoria odborníci?

Zaujímavosťou je, že podľa odborníkov treba uteráky prať vždy bez pridania aviváže. Dôvodom je zloženie pracieho prostriedku, ktoré môže spôsobiť dodatočné zhlukovanie materiálu a spôsobiť, že uteráky stratia svoje vlastnosti.

Pri praní je tiež dôležité pamätať na to, aby ste nepreťažovali bubon. Práčka by nikdy nemala byť 100% naplnená a plná.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

The post Kamarátka z práčovne mi prezradila jednu tajnú ingredienciu, vďaka ktorej sú moje uteráky biele ako sneh appeared first on Šikovník.

Zdroj