Skip to content
Menu
Menu

Kedy je najlepší čas zasiať uhorky? Lunárny kalendár na pestovanie uhoriek v apríli, máji, júni a júli 2024

Prečítať článok

Aby ste si zabezpečili dobrú úrodu uhoriek, je dôležité starostlivo zvážiť všetky fázy výsadby semien. Jedným z bodov, na ktoré sa skúsení záhradkári spoliehajú, je lunárny kalendár.

Čo je to lunárny kalendár? Vedci už dávno zistili, že Mesiac má vplyv na rast a vývoj rastlín. Preto agronómovia vopred vypočítajú najpriaznivejšie dni výsadby pre určité rastliny.

Dnes vám poviem najlepšie termíny na siatie uhoriek v apríli, máji, júni a júli podľa lunárneho kalendára.

Začnime v apríli. Niektorí záhradníci pestujú uhorky prostredníctvom domácich sadeníc. Takto môžete skrátiť čas, kým sa objavia prvé uhorky.

Druhá polovica apríla je najlepší čas na výsadbu sadeníc uhoriek. Najlepšie dátumy budú: 22., 23., 26., 27., 29. a 30.

V máji môžete uhorky vysádzať aj z vypestovaných priesad a v druhej polovici mesiaca priamo do zeme. Najlepšie dátumy sadenia a vysievania: 3-4, 11, 12, 13, 16 až 23, 26-27, 30-31.

Jún je najvhodnejším mesiacom na pestovanie uhoriek vo všetkých regiónoch, v skleníkoch aj na otvorenom priestranstve. Najlepšie termíny na tento mesiac: 3-4, 8-9, 12 až 20, 26-27.

V júli niektorí záhradkári sadia aj uhorky, aby v auguste zbierali mladé uhorky. Tieto rastliny plodia oveľa lepšie ako staršie májové. Najlepšie dátumy sadenia v júli: 2., 4., 7., 9., 12., 13., 17.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

The post Kedy je najlepší čas zasiať uhorky? Lunárny kalendár na pestovanie uhoriek v apríli, máji, júni a júli 2024 appeared first on Šikovník.