Skip to content
Menu
Menu

Najlepší postrek proti voškám. Potrebujete len vodu a 1 zložku

Prečítať článok

Jar je v záhrade nádherné obdobie. Okrem toho, že sa rastliny prebúdzajú k životu, musíme však počítať aj so škodcami. Hmyz čoskoro začne navštevovať naše záhrady a poškodzovať rastliny.

Obzvlášť nebezpečné sú v záhrade vošky, ktoré môžu viesť k úhynu mnohých rastlín v záhrade. Ako sa ich zbaviť? Proti voškám môžeme použiť domáci postrek.

Vošky môžu úplne zničiť vašu záhradu

Na jar mnohé záhrady bojujú s napadnutím voškami. Ak bola zima mierna, bude ich veľa. Škodcov môžeme vidieť už skoro na jar, keď sa začnú živiť na práve sa vyvíjajúcich výhonkoch.

Hmyz môže zničiť rastliny v záhrade. Keď sa objavia prvé listy, nebude trvať dlho a mšice zaútočia aj tam. S obľubou požierajú kvetenstvo, a to môže znížiť tohtoročnú úrodu. Preto by sme už teraz mali použiť postrek proti voškám.

Boj proti voškám by sa mal začať takmer okamžite. Skorá jar je ideálny čas na ochranu rastlín pred škodcami. Ideálny postrek si môžete vyrobiť sami doma. Potrebujete len dve zložky.

Osvedčený postrek proti voškám

Proti voškám môžeme použiť prípravky dostupné v obchodoch. Nie je to však jediná možnosť. Ideálny postrek si môžete vyrobiť sami doma. Stačí vám na to trochu vody a obyčajné sivé mydlo.

Do misky nalejte 1 liter vlažnej vody a nastrúhajte 20 gramov sivého mydla. Celú zmes dôkladne premiešajte, kým sa mydlo nerozpustí. Nalejte sprej proti voškám do fľaše s rozprašovačom.

Ako sprej aplikovať?

Sivé mydlo je biologicky odbúrateľné, bezpečné pre rastliny aj motýle a včely. Nemusíme sa obávať, že postrekom proti voškám poškodíme užitočný hmyz a prirodzených opeľovačov.

Zmes aplikujeme preventívne skoro na jar. Takto budú sadenice, mladé rastliny a nedávno olistené rastliny chránené pred nebezpečnými škodcami hneď od začiatku.