Skip to content
Menu
Menu

Nalejte toto do vedra a vaša podlaha sa bude lesknúť ako v luxusných hoteloch

Prečítať článok

Čistenie podlahy môže mnohých z nás priviesť k šialenstvu. V lete sú podlahy v predsieni skutočným nánosom prachu a piesku, v zime je čistenie schodiska od blata, vody a soli takmer zázrak.

Existujú spôsoby, ako vyčistiť podlahu jednoduchým a príjemným spôsobom, bez zdĺhavého drhnutia a používania agresívnych chemikálií? Pozrite si náš patent a uveríte, že je to možné.

Tieto miestnosti sa zašpinia najrýchlejšie

Bez ohľadu na to, ako veľmi sa staráme o svoje domovy, obývacia izba, kuchyňa a chodba sú miestnosti, ktoré sa v každom byte zašpinia najrýchlejšie. Koniec koncov, práve tu trávime pomerne veľa času. Titul najšpinavšieho domáceho priestoru (aspoň čo sa týka podlahy) však zďaleka patrí predsieni.

Veď práve tu si vyzúvame topánky a vrchné oblečenie a, bohužiaľ, práve tu voda z búnd a špina z topánok kvapká na podlahu a spôsobuje nepekné stopy.

Udržiavať tento priestor v čistote je obzvlášť náročné na jeseň a v zime, keď si s nami doma zahráva aj silný dážď a sneh. Každý, kto niekedy bojoval so škvrnami od topiaceho sa snehu na podlahe, vie, o čom hovorí.

Ako účinne vyčistiť podlahu?

Napriek všetkým prekážkam môže byť čistenie podlahy účinné. Stačí, ak použijete domáce metódy. Ak pridáte 1 šálku octu do 5 litrov horúcej vody, vytvoríte domáci čistiaci prostriedok na podlahy, ktorý je dokonca účinnejší ako chemikálie z obchodu.

Pravdaže, nebude tak krásne voňať, ale kto nám bráni pridať do prípravku pár kvapiek esenciálnych olejov? Vždy môžeme v nádobe rozmixovať nakrájané citrusové plody a zaliať ich octom. Po 3 týždňoch môžete tento prípravok použiť na čistenie podláh. Krásna vôňa a skvelé čistenie zaručené.

Dôverujte sile byliniek

Čistenie podláh môžete vykonávať aj pomocou bylinkového extraktu. Jednoducho vložte niekoľko sušených bobkových listov do vedra na mop a celé to zalejte vriacou vodou. Po niekoľkých minútach listy vyberte a týmto nálevom vyčistite podlahu.

Odvar z bobkových listov nielenže senzačne vyčistí podlahu, ale má aj antibakteriálny účinok. Dokonale odstraňuje mastné škvrny a tiež ničí väčšinu choroboplodných zárodkov.

Musíme uznať, že ide o jeden z najlacnejších a najúčinnejších domácich čistiacich prostriedkov na podlahy, ktorý si môžete pripraviť doslova za pár minút. Vrelo odporúčame vyskúšať ho v praxi.

Zdroj