Skip to content
Menu
Menu

Použite ho na VŠETKY rastliny, ktoré na záhrade pestujete! Prichystajte si prírodné púpavové hnojivo, kým je to ešte možné

Prečítať článok

Jar nám prepukla naplno a s ňou väčšina rastlín vstupuje do fázy aktívneho rastu. Len ťažko nájdete hodnotnejšie prírodné hnojivo ako kvasný nálev z lúčnych bylín.

Práve teraz začína čas rastu a čoskoro môžeme začať zbierať mladú žihľavu, ďatelinu, skorocel alebo predovšetkým púpavu.

Púpavový hnoj je jedným z najcennejších jarných hnojív pre rastliny.

Púpavové hnojivo má oproti iným tú výhodu, že takmer nevydáva nepríjemný zápach. Vďaka kvetom obsahuje viac draslíka a fosforu ako samotný hnoj z listov.

Má mierne kyslú reakciu a je vhodný aj pre kyslomilné rastliny.

Ako vyrobiť púpavovú kašu

Naplňte 1/3 vedra natrhanými listami, kvetmi a podzemkami a zalejte vodou. Nechajte 3 týždne na tmavom mieste. Z času na čas premiešame.

Ako používať hnojivo na púpavu

Po fermentácii hnojivo precedíme a zalejeme ním rastliny hneď po zriedení 1:10, asi 1 liter na veľkú rastlinu a 0,5 litra na malú rastlinu.

Bez riedenia ho používame na urýchlenie rozkladu kompostu.

Na boj proti voškám a iným škodcom: 200 – 300 g rozdrvených listov a podzemkov púpavy zalejte 10 litrami vody, lúhujte 2 – 3 hodiny, preceďte a rastliny ihneď postriekajte. Takúto zmes neskladujeme.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

The post Použite ho na VŠETKY rastliny, ktoré na záhrade pestujete! Prichystajte si prírodné púpavové hnojivo, kým je to ešte možné appeared first on Šikovník.

Zdroj