Skip to content
Menu
Menu

Priesady paprík pôjdu za chvíľu do zeme. 10 dní pred presadením ich NEZABUDNITE pohnojiť týmto roztokom

Prečítať článok

Máj je mesiac, kedy sa väčšina sadeníc konečné dočká svojho miesta v zemi. Potreby mladých sadeníc sa menia. V tomto období by sme ich mali pripraviť na stresové faktory ako je radikálna zmena podmienok prostredia.

Rastliny musia byť pripravené rýchlo sa prispôsobiť meniacim sa teplotám, vetru a slnku. Stať sa odolným voči pôsobeniu patogénnych faktorov a hlavne dobre a rýchlo zakoreniť.

Sadenice papriky teraz potrebujú hlavne fosfor a draslík. Fosfor stimuluje rast koreňovej časti. Draslík je zodpovedný za delenie buniek a ďalšie procesy rastu rastlín.

Keď teda 10 dní pred výsadbou priesad aplikujeme fosforovo-draselné hnojivo, rastliny zosilnejú a dostanú prísun základných živín. Robíme to kvôli tomu, aby sa rastliny na novom mieste dobre zakorenili a začali aktívne rásť.

Hnojenie sadeníc papriky 10 dní pred presadením

Rozpustite 1 liter dreveného popola v 10 litroch vody a do zmesi pridajte 2 polievkové lyžice síranu draselného. Sadenice papriky zalejte pripraveným roztokom.

Popol poskytne rastlinám fosfor a ďalšie látky a síran draselný – draslík.

Namiesto síranu draselného sa môže použiť dusičnan draselný.

Vďaka takémuto hnojeniu sa paprika dobre uchytí na novom mieste, bez ujmy znesie zmeny a začne rýchlo rásť.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

The post Priesady paprík pôjdu za chvíľu do zeme. 10 dní pred presadením ich NEZABUDNITE pohnojiť týmto roztokom appeared first on Šikovník.