Skip to content
Menu
Menu

Semená uhoriek s klíčením nikdy neotáľajú. Pred zasadením ich namočím vždy do rovnakého roztoku

Prečítať článok

K výsadbe uhoriek musíte pristupovať zodpovedne, potom môžete byť plne spokojní s úrodou. Namáčanie semien pred výsadbou odporúčajú všetci skúsení záhradkári.

Na aké látky semienka uhoriek najlepšie reagujú? Dnes vám poviem o dvoch takýchto produktoch, ktoré výrazne zvyšujú biologickú aktivitu semien a zároveň pôsobia ako rastový aktivátor.

Semená namočené v týchto prípravkoch produkujú iba silné a zdravé rastliny, ktoré prinesú maximálny výnos.

Predtým, ako o nich poviem, odporúčam semená uhorky namočiť na 10-15 minút do chlórhexidínu. Je to nevyhnutné na zničenie prípadných patogénnych spór na obale semien, čím sa minimalizuje riziko šírenia rôznych chorôb.

Po dokončení dezinfekcie môžete začať s namáčaním v špeciálnych prípravkoch.

Prvým dopingom je obyčajná kyselina jantárová. Veľmi dobre pôsobí na semená uhoriek, poskytuje všeobecný posilňujúci účinok, urýchľuje klíčenie a rast aj v nepriaznivom – chladnom počasí.

Na namáčanie rozrieďte 1 tabletu kyseliny jantárovej s objemom 0,5 gramu v 100 mililitroch vody. Semená vložte do handričky alebo gázy a namočte do roztoku kyseliny jantárovej, nechajte tam asi 12-14 hodín.

Druhou látkou na namáčanie semien je humát draselný. Namáčanie semien v tejto látke urýchľuje rast a vývoj akejkoľvek rastliny a obzvlášť dobre funguje na uhorkách.

Humát draselný sa okrem humínových kyselín skladá z peptidov, prírodných rastových stimulantov, enzýmov a aminokyselín.

Humáty stimulujú metabolické a biochemické procesy vo vnútri semena, čo v konečnom dôsledku posilňuje imunitu budúcej rastliny.

Na namočenie rozrieďte 1 čajovú lyžičku koncentrátu humátu draselného v 200 mililitroch vody, výslednou látkou namočte handričku a semená tam zabaľte na 24 hodín.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

The post Semená uhoriek s klíčením nikdy neotáľajú. Pred zasadením ich namočím vždy do rovnakého roztoku appeared first on Šikovník.

Zdroj