Skip to content
Menu
Menu

Skrytá funkcia papiera na pečenie, ktorú výrobcovia radšej taja

Prečítať článok

Papier na pečenie je bez preháňania jedným z najväčších objavov v oblasti kuchynského riadu. Mnohí si možno ešte pamätajú, aké namáhavé bolo pečenie pred týmto vynálezom a aké jednoduché je po ňom. Napriek tomu nie každý dokáže túto skvelú pomôcku využiť naplno, aj preto, že mu to výrobcovia často nepovedia.

Už žiadne stláčanie

Jedným z najväčších problémov, ktoré môžu vzniknúť s papierom na pečenie, je skutočnosť, že sa na vašom plechu neustále krúti a zvaľuje. Jednoducho tam nedrží tak, ako by ste potrebovali. Na to však existuje veľmi jednoduché riešenie.

Papier na pečenie jednoducho trochu navlhčite a zrazu sa na plech doslova prilepí. Ak ho predsa len nechcete namáčať, existuje ešte jeden spoľahlivý spôsob, ako ho vyrovnať. Je to trochu paradox, ale najprv ho musíte celý zmačkať. Potom ho opäť narovnajte a zrazu zistíte, že vôbec nemá tendenciu sa krútiť.

Názov tohto nástroja naznačuje, na čo je primárne určený. Je jednoducho určený na pečenie. Niektorí ľudia si však stále vystačia aj bez neho, jednoducho vymažú plechy a formy na pečenie maslom alebo masťou a potom ich vysypú múkou alebo strúhankou. Aj tieto gazdinky však nájdu pre papier na pečenie využitie, aj keď iné.

Nezvyčajné použitie

Papier na pečenie sa dá veľmi dobre použiť ako pergamen na pečenie najrôznejších vecí, či už ide o zeleninu, ryby alebo mäso. Dobre sa hodí aj na zakrytie pečeného jedla namiesto pokrievky. Tým sa zabezpečí, že je chránené pred najhorším teplom, ale stále dostane dostatok tepla. Vďaka tomu sa jedlo nevysuší, ale upečie sa vo vlastnej šťave.

A premýšľali ste o použití papiera na pečenie v hriankovači? Pravdepodobne vám nebude vadiť, keď ho budete čistiť od zapečeného syra, ktorý vyteká z toastov. Ak vám to vadí, vyložte hriankovač papierom na pečenie, ktorý potom jednoducho vyhodíte a nemusíte ho čistiť.

Keby výrobcovia papiera na pečenie hovorili o týchto vlastnostiach, potom by pravdepodobne predávali oveľa viac svojich výrobkov, pretože je to naozaj skvelý a často nečakaný pomocník.