Skip to content
Menu
Menu

Táto voda mi pomáha zbaviť sa škodcov, ako sú vošky, múčnatka a roztoče. V mojej záhrade je nenahraditeľná, poznačte si….

Prečítať článok

Jedným z najväčších problémov v našej záhrade sú škodcovia. Počnúc kvetmi až po ovocné stromy je ohrozené všetko. Táto zmes však moje problémy vyriešila.

Hneď na začiatku vedia spôsobiť poriadne problémy ale zbaviť sa ich nie je také ťažké, ako by ste si mysleli, práve naopak.

Dnes už existuje veľa metód a spôsobov, ktoré nám s tým môžu pomôcť a sú veľmi jednoduché. Najlepšie na tom je, že suroviny máte už dávno doma.

Tento insekticíd je perfektný, pretože pomôže nielen liečiť ovocné stromy a rastliny. Ideálne pôsobí aj ako prevencia, aby sa predišlo vzniku rôznych ochorení rastlín. Lieči ich tým najlepším spôsobom, pretože je táto zmes prírodná a nieje plná chemikálií.

Aké zložky nám pomáhajú bojovať proti škodcom?

Tento insekticíd bude obsahovať zložky ako cibuľa a cesnak, ktoré pôsobia perfektne. Cibuľa je perfektnou voľbou pre svoj typický zápach, ktorý je hmyzu mimoriadne nepríjemný, dokonca viac, ako by ste si mysleli.

Cesnak, na druhej strane, bude skvelou voľbou pre jeho vysoký obsah alicínu a jeho bohatú insekticídnu silu.

Ako vyrobiť insekticíd z cesnaku a cibule?

Potrebujete

1 cibuľa
1/2 hlavy cesnaku
1 čajová lyžička draselného mydla alebo neutrálneho mydla (v závislosti od toho, čo máte)
1 liter vody

Príprava

Ako prvé nakrájame cibuľu na čo najväčšie kúsky a nie je ani potrebné odstraňovať šupku, pretože to bude tiež výborná ingrediencia.

To isté urobíme s cesnakom a obe prísady vložíme do nádoby spolu s vodou.

Prevaríme a zmes necháme lúhovať aspoň 24, ideálne 48 hodín aby sa do vody vylúhovali všetky potrebné živiny.

Po uplynutí tejto doby precedíme cez sitko a prelejeme do rozprašovača. Zvyšky vložíme do kompostéra. Pridajte mydlo do rozprašovača a dôkladne premiešajte.

Aplikácia

Je veľmi dôležité poznamenať, že ak prší, budete musieť proces zopakovať, pretože stratí všetok svoj účinok.

Keď budete roztok v rozprašovači, postriekajte svoje rastliny a ovocné stromy. V rámci preventívnych opatrení nezabudnite rastliny dôkladne zmočiť.

Ak má mať zmes liečivý účinok, potom svoje rastliny navlhčite a aplikujte raz týždenne. Ak je škodca veľmi silný, odporúča sa to robiť každé 3 dni, kým nespozorujete, že je preč.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj FOTO | freepik.com

The post Táto voda mi pomáha zbaviť sa škodcov, ako sú vošky, múčnatka a roztoče. V mojej záhrade je nenahraditeľná, poznačte si…. appeared first on Šikovník.