Skip to content
Menu
Menu

Urobte si drink z kyslej kapusty. Toto sa začne diať s vašim telom

Prečítať článok

Kyslá kapusta je zdravým doplnkom k jedlám – to asi všetci vieme. Ale vedeli ste, že z nej môžete ľahko pripraviť aj koktail, ktorý je naozaj chutný? A to vďaka špeciálnej prísade, ktorá ešte viac zvýši jej zdravotné účinky.

Od tých, ktorí majú povedomie o výžive v malíčku, často počuť radu, aby ste šťavu z uhoriek narýchlo nevylievali. „Pite vodu z uhoriek“. – hovoria a vychvaľujú jej zdravotné vlastnosti. Rovnaké pravidlo platí aj pre kapustu, jednu z našich obľúbených príloh k večeri. Pitím kokteilu z nej môžeme získať naozaj veľa. Dbáme aj na to, aby bol takýto nápoj chutný, pretože koniec koncov nejde len o to, aby bol zdravý, ale aj príjemný.

Koktail z kyslej kapusty

Zostavenie kokteilu z kyslej kapusty je skutočným zásahom do zdravia. Čo takýto nápoj obsahuje? Na čo pomáha? Už sme si vysvetlili, a keďže je toho naozaj dosť, zostavíme zoznam jeho výhod v bodoch. Tu sú niektoré z výhod pitia takéhoto smoothie:

Vysoké množstvo vlákniny. Prejavuje sa v pocite sýtosti a následne v odkladaní nezdravých pochutín a chudnutí.

Podpora črevnej flóry. To zasa prispieva k zlepšeniu trávenia a lepšiemu vstrebávaniu niektorých živín.

Voda z kyslej kapusty je tiež silnou dávkou vitamínov skupiny B. Výsledok? Regulácia nervového systému a zníženie stresu.

Protirakovinový účinok. Je to vďaka prítomnosti karotenoidov a polyfenolov.

Detoxikácia. Kokteil z kyslej kapusty podporí činnosť pečene a sleziny.

Kokteil z kyslej kapusty – recept

Zloženie:

1,5 šálky šťavy z kyslej kapusty,

niekoľko jabĺk,

korenie: soľ, cukor.

Spôsob prípravy:

Pomocou odšťavovača získame šťavu z jabĺk. Zmiešajte ju so šťavou z kyslej kapusty. Môžete ju vylisovať alebo na to použiť aj odšťavovač.

Pridajte korenie a miešajte, kým sa nerozpustí. Vďaka nim a jablkám bude koktail z kyslej kapusty oveľa chutnejší ako „holá“ verzia.

Pite nalačno (ak vás neobmedzujú zdravotné dôvody, napríklad žalúdočné problémy) a po večeri. Vychutnajte si!