Skip to content
Menu
Menu

Šikovné ručičky ponúkajú originálne ručné výrobky 

Prečítať článok

(pv) – Obdobie koronakrízy, kedy sa zatvorili dvere maloobchodných predajní a väčšina firiem pracovala v obmedzenom režime, sa každý snažil využiť čo možno najzmysluplnejšie. Práve v tomto období začal v Prešove vznikať a naberať reálne kontúry projekt mladej Prešovčanky Štefánie Valčovej, ktorý nosila v hlave už dávnejšie.

Hovoríme o otvorení kamennej predajne zameranej na predaj originálnych ručne zhotovených výrobkov od šikovných slovenských remeselníkov. Viedla ju k tomu absencia naozaj kvalitnej handmade predajne, ktorá by zastrešila široké portfólio výrobcov, techník a materiálov pričom ich spoločným menovateľom je ručná práca. Zastúpenie majú výrobky z dreva, keramiky, kovu, drôtu, šúpolia či priadze.

Návrat k tradíciám

V predajni „Šikovné ručičky“ nájdete drevorezby, netradičné hodiny a svietidlá, háčkované výrobky, olejomaľby aj obrázky z paličkovej čipky.  Podľa majiteľky Štefánie Valčovej sa Slováci vrátane mladších čoraz viac vracajú k tradíciám a vyhľadávajú jedinečné výrobky do ktorých tvorca alebo umelec vkladá kúsok seba a ktoré nepodliehajú módnym trendom.

Tento druh tovaru sa dá kúpiť na remeselných trhoch alebo cez internet, kde ale tovar nevidíte v jeho plnej kráse. Spomínané remeselné trhy sú aktuálnou témou posledných týždňov, keďže sme prednedávnom zaznamenali aj protest nespokojných trhovníkov. Kvôli obmedzeniam pri organizovaní veľkých podujatí, medzi ktoré patria aj spomínané trhy, kde zvyknú prezentovať svoju tvorbu a rušeniu veľkého množstva takýchto akcií prichádzajú o možnosť zárobku.

Handmade predajňa „Šikovné ručičky“, ktorá sídli na Hlavnej ulici číslo 70 v Prešove vytvára a poskytuje priestor, čím podporuje remeselníkov a drobných výrobcov, ktorí v momentálnej situácii majú obmedzené možnosti na predaj svojich výrobkov.

Šikovné ručičky ponúkajú originálne ručné výrobky 
Šikovné ručičky ponúkajú originálne ručné výrobky 

Bytové a módne doplnky, dekorácie a darčeky

Predajňa sa špecializuje hlavne na bytové doplnky, ale nájdete v nej aj módne dámske a pánske doplnky, úžitkové predmety, darčekové predmety a dekorácie.

Slúži tiež ako vzorková, čiže okrem toho, že si tovar viete priamo zakúpiť, na objednávku je možné vyrobiť aj podobné alebo rovnaké výrobky v iných rozmeroch a farbách, prípadne navrhnúť bytové doplnky a malý nábytok v podobnom duchu ako celok.

Či už inklinujete k škandinávskemu, industriálnemu alebo vidieckemu štýlu, prípadne hľadáte solitér do moderného interiéru, chcete ozvláštniť byt, dom, terasu alebo zariaďujete chalupu s prázdnymi rukami odtiaľ neodídete.

Nákupom takéhoto tovaru zároveň podporíte tradičné ľudové remeslá a poctivú ručnú výrobu z nášho prešovského regiónu ale aj z celého Slovenska a odnesiete si jedinečné kúsky, ktoré budú zdobiť vás alebo váš príbytok.

Foto: Šikovné ručičky