Skip to content
Menu
Menu

5 najhorších vecí, ktoré môžete urobiť po rozchode

Prečítať článok

22.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Antonio Guillem).

Rozchod s partnerom je zvyčajne najvzrušujúcejšou etapou života. Často si bez svojej polovičky nevieme poradiť, chýba nám a v návale emócií robíme chyby. Pozrite sa, čo je lepšie nerobiť po rozchode.

Čo je lepšie nerobiť po rozchode?
Foto: shutterstock/Antonio Guillem

Nevolajte mu zakaždým, keď si naňho spomeniete

Buďme úprimní. Po rozchode, aj keď ste boli iniciátorom, váš bývalý partner sedí vo vašich myšlienkach nepretržite. Je ťažké zabudnúť na niekoho, kto bol ešte nedávno vaším najbližším priateľom a milencom. Nevolajte svojmu bývalému zakaždým, keď si spomeniete na príjemné spoločne strávené chvíle alebo keď nájdete jeho tričko v práčke. Namiesto pozerania do telefónu choďte do kina, zapíšte sa na jazykový kurz, vydajte sa na rande s priateľom alebo začnite organizovať dovolenku svojho života. Premýšľajte o balíkoch dovolenkových služieb pre nezadaných.

Nezdieľajte každú svoju emóciu na sociálnej sieti

Ak ventilujete svoj smútok alebo hnev tým, že na svoju obľúbenú sociálnu sieť zverejňujete niekoľko príspevkov denne, je čas prestať. Po prvé, nie každý musí vidieť, že sa cítite opovržlivo a po druhé, aj keď vaše príspevky nie sú explicitné, každý vie, čo vás bolí a komu adresujete svoje zatrpknuté príspevky. Nezabúdajte, že Facebook ani Twitter nie je denník.

Nechoďte ku kaderníkovi

Odvážny strih a radikálna zmena farby vlasov je zmena, po ktorej túžime po rozchode. Bohužiaľ, najčastejšie ide o unáhlené a neuvážené rozhodnutie. Je pochopiteľné, že po rozchode chcete niečo zmeniť, ale prečo na svoju škodu? Počkajte, kým vaše emócie opadnú a potom sa rozhodnite, či sa chlapčenský účes hodí k vašej tvári, pleti a osobnosti.

Päť najhorších vecí, ktoré môžete urobiť po rozchode.
Foto: shutterstock/Mr.Exen

Neutápajte svoj smútok v náručí náhodného muža

Pre niektorých je spôsob, ako zabudnúť na bývalého partnera, randenie s novým mužom. V takomto vzťahu je len zriedkavo priestor na náklonnosť alebo priateľstvo, pretože jediné, o čo vám teraz ide, je zabudnúť na svojho predchádzajúceho partnera. Ak od novej známosti očakávate, že zmierni vaše rany, nepočítajte s tým. Nová známosť vám nanajvýš môže trochu zlepšiť náladu.

Nenavrhujte dohodu typu: buďme priatelia

Ak sa počas rozchodu aspoň jedna strana cíti ukrivdená, potom nie je priestor na priateľstvo. Premýšľajte o tom, ako by ste zvládli správu, že sa váš bývalý priateľ a teraz kamarát zamiloval? Úprimne by ste sa tešili z jeho šťastia?

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Písal o tom už Aristoteles. Čo je to emocionálna inteligencia?

Telo alebo tvár – na čo sa najčastejšie pozerajú muži? Jedna vec je pre nich dôležitá, pokiaľ ide o ich budúcu manželku

The post 5 najhorších vecí, ktoré môžete urobiť po rozchode appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj