Skip to content
Menu
Menu

Ak máte v obývačke hnedý nábytok, stavte na takéto doplnky. S hnedým nábytkom vytvoria dokonalé duo

Prečítať článok

19.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Followtheflow).

Hnedý nábytok do obývačky je klasika, ktorú si pri zariaďovaní tejto miestnosti vyberá pomerne veľa ľudí. Vďaka mnohým odtieňom hnedej si každý môže nájsť ten, ktorý mu dokonale vyhovuje. Preto sa oplatí zistiť, ako doplniť obývaciu izbu s hnedým nábytkom správnymi doplnkami. Ukazuje sa, že niekoľko farieb a návrhov sa k nim mimoriadne hodí. Navrhujeme niekoľko z nich.

Aké doplnky vybrať k hnedému nábytku do obývačky?
Foto: shutterstock/Followtheflow

Hnedý nábytok je v domácich interiéroch prítomný už mnoho rokov. Možno ho označiť za klasiku, ktorá bude vždy fungovať. Je to univerzálne riešenie, ktoré nenudí, a navyše sa dá kombinovať s mnohými doplnkami. Aké doplnky by ste však mali zvoliť, aby ste s hnedým nábytkom vytvorili dokonalú dvojicu?

Čo sa hodí k hnedému nábytku? Vyberte si tieto farby

Pri zariaďovaní obývacej izby je zvyčajne potrebné zvážiť tri veci. Musí byť štýlová, funkčná a útulná. To sa dá ľahko dosiahnuť s hnedým nábytkom. Zakomponovaním jedinečných dekorácií vytvoríte štýlovú obývaciu izbu, ktorá vás pozýva tráviť v nej čas. Aké dekorácie sa oplatí vybrať?

Hnedý nábytok sa dokonale hodí k svetlým odtieňom. Preto bude skvele vyzerať v miestnosti so svetlými stenami a s doplnením svetlých dekorácií. Tie dodajú ľahkosť a tiež priestrannosť. Patria sem vankúše, závesy a koberce v béžovej alebo bielej farbe.

Hnedá sa spája so zemitými farbami, takže sa bude výborne hodiť k prírodným akcentom a odtieňom zelenej. Výbornou voľbou sú preto doplnky v podobe… črepníkových rastlín. Oživia priestor a vnesú doň nádych sviežosti.

Ak máte radi výrazné akcenty, môžete sa rozhodnúť pre žlté doplnky. Tá tvorí skvelé duo s hnedým nábytkom. Vankúše, deka alebo závesy v žltej farbe rozveselia a oživia celý interiér obývačky.

Najlepšie dekorácie a doplnky pre hnedý nábytok

K hnedému nábytku sa hodia aj doplnky vo farbách, ako je tmavomodrá alebo čierna. Nie sú to však len farby, ktoré robia dojem, preto sa oplatí pozrieť aj na textúry, ktoré sú ideálne ako doplnky do obývacej izby s hnedým nábytkom.

Pre modernejší dizajn obývačky sú možnosťou takzvané „surové“ doplnky. Vázy, lampy, rámy a iné dekorácie zo skla, kameňa alebo kovu sa budú perfektne hodiť k hnedému nábytku.

Výber doplnkov bude do veľkej miery závisieť od toho, aký odtieň hnedej farby má nábytok v obývacej izbe. Okrem toho sa oplatí položiť si otázku, čo chcete výzdobou dosiahnuť. Rozjasniť priestor, alebo mu snáď dodať určitý štýl?

Obývačka s hnedým nábytkom môže ľahko získať štýl boho. Stačí sa rozhodnúť pre makramé, tkané košíky a kvetinový motív. Tento príklad ukazuje, koľko sa toho dá urobiť v obývacej izbe s hnedým nábytkom. Musíme len vedieť, aké doplnky použiť.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

V tomto štýle sa stretáva modernosť s klasikou. V súčasnosti si podmaňuje obývacie izby

Tieto rastliny zbavia vašu kúpeľňu plesní. Okrem toho zdobia interiér a ľahko sa pestujú

The post Ak máte v obývačke hnedý nábytok, stavte na takéto doplnky. S hnedým nábytkom vytvoria dokonalé duo appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj